Bochum - Bayern 1:5, Werder Brémy - Schalke 0:2
Fotbalisté Bayernu pokračují ve zlepšené formě
Fotbalisté Bayernu pokračují ve zlepšené formě | Foto: Sport

Praha - V diametrálně zlepšených výsledcích pokračují i nadále fotbalisté Bayernu Mnichov.

Vicemistr letošního ročníku Bundesligy navázal na poslední přesvědčivé vítězství z Ligy mistrů a zastřílel si i v sobotním šestnáctém kole domácí nejvyšší soutěže, když vyhrál na hřišti Bochumi 5:1.

Bavorský celek tak na závěr letošní podzimní části napravil předchozí nevýrazné výkony a vyhoupl se na třetí místo v tabulce.

Druhá příčka pak patří Schalke 04. Svěřenci kouče Felixe Magatha zvítězili v šlágru kola na hřišti Werderu Brémy 2:0.

Výraznou měrou k cenné výhře pomohl i český záložník Jan Morávek, který v jedenasedmdesáté minutě nahradil za stavu 1:0 Rakitiče a po pár desítkách vteřin pobytu na hřišti vstřelil pojišťující druhý gól.

V čele i nadále Leverkusen. Ten už v pátek remizoval na hřišti poslední Herthy Berlín 2:2.

Hannover si vstřelil tři vlastní góly

Neuspěl naopak Hannover, který prohrál na půdě Borussie Mönchengladbach 3:5. Sedmou porážku v letošním ročníku (k níž přispěly tři vlastní góly) neodvrátil ani český záložník Jiří Štajner, jenž odehrál celý zápas.

Ze zisku tří bodů za vítězství se naopak může radovat David Jarolím. Kapitán Hamburku odehrál svůj celek osmdesát minut a pomohl svým výkonem k výhře 4:0 na hřišti Norimberku.

Výraznou osobou v utkání stal jeho parťák ze zálohy Ellia, který vsítil dvě branky.

Blízko cenným třem bodům byl pak v neděli Stuttgart, jenž dlouho vedl díky brance Pogrebňaka na hřišti Mohuče. V samotném závěru však fauloval v pokutovém území brankář Lehmannn a z nařízeného pokutového kopu srovnal Polanski.

Zkušený brankář si tak nejspíše přihoršil svou současnou situaci u vedení klubu. To mu totiž udělilo v vysokou pokutu za předchozí kritiku, kterou však kontroverzní gólman odmítl zaplatit.