31. 8. 2008 19:02
Chelsea - Tottenham 1:1
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Dva zápasy držel brankář Petr Čech čisté konto. O neprůstřelnost jej ve třetím kole Premier League připravil Darren Bent, díky němuž uhrál Tottenham v derby s Chelsea cennou remízu.

Fotbalisté "Blues" vstoupili do sezony výborně a před nedělním zápasem vévodili tabulce anglické ligy. Jejich rivalové naopak dvakrát prohráli a bylo vidět, že si nově sestavené mužstvo moc nerozumí.

Také proto měla být jasným favoritem Chelsea, jenže diváci na Stamford Brige se nestačili divit. Ramosův tým zaskočil možná i sám sebe.

Čtěte více: Arsenal si spravil náladu. Exhibičně zničil Newcastle

Hosté začali utkání opravdu hodně aktivně, málokdy pouštěli svěřence kouče Scolariho ke svému pokutovému území.

Naopak to byli oni, kteří se dostali do první šance. Nejprve ránu Benta zblokoval Carvalho, poté musel zasahovat Čech proti střele Bentleyho. Tlak Tottenhamu ukončil až Deco, jenž si v desáté minutě vysloužil za tvrdý faul žlutou kartu.

Chelsea se poté začala osmělovat. Ovšem až do sedmadvacáté minuty se fanoušci fotbalového momentu nedočkali. Ale pak se děly věci. Nejprve zdálky trefil Essien břevno. Akce pokračovala, když se balonu zmocnil Deco.

Portugalský reprezentant přesně našel Belletiho, který zblízka překonal brazilského gólmana Gomese. Domácí vedli 1:0, pokud si však někdo myslel, že jim to přidá na klidu, tak byl na omylu. Možná se jim nedařilo i kvůli absenci zraněného Ballacka.

Chelsea se raduje: Levný Deco, to je přestup roku
Čech znovu čaroval. Děkuje mu Chelsea i Scolari

Skóre se změnilo pro "Blues" v nejhorší možnou dobu. Těsně před odchodem do kabin za hosty hosty srovnal Darren Bent, jenž prostřelil všechno včetně Petra Čecha.

Druhý poločas byl ve znamení nepřesných střel a špatných centrů. Dokumentoval to i pokus Bosingwy v padesáté minutě, kdy portugalský obránce mířil příliš vysoko. Totéž se opakovalo o pár minut později, to balon poslal na tribunu Lampard.

Za Tottenham mimo jiné nastoupil i chorvatský supertalent Luka Modrič, jeho průniky do obrany Chelsea se však daly napočítat na prstech jedné ruky. Oba celky spoléhaly spíše na nakopávané míče, což mělo minimální efekt.

V závěru duelu získávali mírně navrch hosté a zdálo se, že by Chelsea nejen mohla ztratit poprvé body, ale mohla by i prohrát. Jenže "Kohouti" kanonýra stále nemají, Rus Pavljučenko ještě nebyl k dispozici, a tak šance zůstaly nevyužity.

Čtěte dále: Našel Tottenham spasitele? Přichází Pavljučenko

Ještě v nastaveném čase pak střílel Essien, jeho rána mimo tři tyče definitivně rozhodla o tom, že londýnské derby mezi Chelsea a Tottenhamem skončí 1:1.

Liverpool také remizoval

Po dvou kolech byl suverénní i Liverpool, a tak se po zaváhání Chelsea mohl vyšvihnout na čelo tabulky. Jenže ani svěřenci trenéra Beniteze svůj nedělní zápas nezvládli a s Aston Villou jen remizovali 0:0.

Žádné góly, naopak hodně soubojů a také zranění. A zrovna u Fernanda Torrese, jehož ještě v prvním poločase nahradil Ngog. Zda bude španělský kanonýr v pořádku na sraz národního týmu, to zatím není jisté.

V útoku domácích se statečně bil John Carew, ovšem ani on se branky nedočkal. Zřejmě v největší šanci utkání jeho střelu zneškodnil nohou Reina.

První tak zůstává díky lepšímu skóre Chelsea, druhý je Liverpool. Manchester United zatím získal čtyři body, jeho utkání třetího kola proti Fulhamu bylo odloženo kvůli pátečnímu Superpoháru - čtěte více ZDE.

Wright-Phillips opět září

Hrdinou neděle se zcela jistě stal Shaun Wright-Phillips. Ofenzivní záložník tři roky marně doufal, že by se v Chelsea prosadil. V  konkurenci světových hráčů se z talentovaného hráče stal náhradník a letos v létě se nakonec vrátil zpět na místo, kde začal.

Do Manchesteru City. Jeho přestup zpět na sever byl hotový teprve před třemi dny, přesto jej trenér poslal hned na hřiště.

A zřejmě věděl proč. Adoptovaný syn legendárního Iana Wrighta nezapomněl střílet góly, což potvrdil právě hned ve třetím kole Premier League. Na hřišti Sunderlandu korunoval vítězství svého staronového zaměstnavatele.

Po brance Irelanda z prvního poločasu se Shaun Wright-Phillips prosadil krátce za sebou - v 50. a 58. minutě, čímž zlomil případný odpor domácích.