30. 8. 2008 20:40
Arsenal - Newcastle 3:0, West Ham - Blackburn 2:1
Dirk Kuyt se raduje z vyrovnávací branky
Dirk Kuyt se raduje z vyrovnávací branky | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu si v anglické Premier League zlepšili po prohře ve Fulhamu náladu a na Emirates Stadium zničili Newcastle United 3:0.

Kanonýři začali ve velkém stylu, ale Gallas ani Toure ještě gólmana Givena nepřekonali.

Domácím tak pomohl v 17. minutě N'Zoigba zastavil Adebayorovu přihrávku ve vápně rukou a Arsenal zahrával pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Robin van Persie a nezaváhal - 1:0.

Čtěte více: Bednář: Rada mě nekontaktoval. V Anglii to nechápou

Po půl hodině se stejný hráč postavil k volnému přímému kopu a Given musel vytáhnout parádní zákrok. Na jeho branku se valil jeden útok za druhým, Adebayor s van Persiem ničili obranu soupeře a ve 41. minutě mohli diváci slavit podruhé.

Adebayor našel ve vápně Eboueho, který si sice nezpracoval míč ideálně, ale napodruhé krásnou patičkou našel van Persieho, a ten nezaváhal - 2:0.

Po poločase se sice hosté snažili zápas zvrátit, ale Guthrieho nebezpečný pokus zlikvidoval Almunia. Krátce na to ale naděje Newcastlu pohasly. Adebayor našel na kraji pokutového území Denilsona a Brazilec střelou přes obránce zaznamenal svůj první gól v Premier League.

Zápas se pak změnil v exhibici Kanonýrů, v jejichž sestavě stále chybí zraněný Tomáš Rosický, ale ani jedna z nádherných šancí už gólem neskončila.

Hull dostal lekci

Po vydařeném úvodu anglické Premier League dostali fotbalisté nováčka z Hullu lekci. Na svém hřišti prohráli vysoko 0:5 s Wiganem.

Vše začalo už vlastním gólem Rickettse hned ve třetí minutě, ve 12. minutě už to bylo po brance Valencia 2:0, dvakrát se trefil Zaki a jeden zásah přidal Heskey.

Další nováček z West Bromwiche remizoval na půdě Boltonu 0:0. Český útočník Roman Bednář do hry vůbec nezasáhl.

Vysoké vítězství si připsal Portsmouth, který vyhrál v Evertonu 3:0.

Arsenal - Newcastle 3:0
Branky: 18. a 41. van Persie (první z pen.), 59. Denilson

Bolton - West Bromwich 0:0

Everton - Portsmouth 0:3
Branky: 12. Defoe, 40. Johnson, 68. Crouch

Hull City - Wigan 0:5
Branky: 3. Ricketts (vlastní), 12. Valencia, 62. a 81. Zaki, 64. Heskey