Čech podruhé za sebou nedostal branku

ČTK, SportPlus
28. 1. 2007 19:19
Londýn - Fotbalový brankář Petr Čech ve druhém utkání po sobě neinkasoval, když ve 4. kole Anglického poháru pomohl londýnské Chelsea k výhře 3:0 nad třetiligovým Nottinghamem.
Petr Čech z Chelsea rozehráva při zápase 4. kola FA Cupu s Nottinghamem.
Petr Čech z Chelsea rozehráva při zápase 4. kola FA Cupu s Nottinghamem. | Foto: Reuters

Favorizovaný celek tak v neděli bez problémů postoupil do osmifinále.

Chelsea potvrzovala papírové předpoklady od úvodních minut. Svůj tlak korunovala brankou Ukrajince Ševčenka, který se poprvé po svém letním příchodu střelecky prosadil ve dvou utkáních po sobě.

• Všechny výsledky Chelsea najdete ZDE

Na konečných 3:0 ještě do poločasu upravili kanonýr Drogba, který se trefil přesně z přímého kopu, a dorážkou pod břevno mladík Mikel.

Čech, pro kterého to byl teprve třetí zápas po zranění hlavy, neměl příliš práce. Soupeř se na dostřel dostával jen sporadicky, a tak český gólman musel čelit jediné vážnější šanci. Střelu Agoga z deseti metrů však s přehledem kryl.

O postup budou muset ještě bojovat fotbalisté Arsenalu, kteří jen remizovali v souboji dvou ligových celků s Boltonem 1:1. Čeká je tak odveta na soupeřově hřišti. Celé utkání odehrál v dresu Arsenalu kapitán české reprezentace Tomáš Rosický

Bolton se překvapivě ujal vedení, když rychlý protiútok zakončil Nolan. Arsenal potvrdil, že se mu střelecky daří především v závěrečné desetiminutovce. V 80. minutě se obránce Touré rybičkou položil do centrovaného míče a překonal brankáře Jääskeläinena. Žádný z týmů si pak již větší šanci nevypracoval.

Fotbalisté Manchesteru City si zajistili postup díky výhře 3:1 nad Southamptonem. Ten se sice dostal do vedení po lobu Jonese, ovšem domácí Vassel hned za tři minuty vyrovnal. Vítěznou branku pak těsně před poločasem vstřelil Barton a Beasley po změně stran přidal pojistku. Za hosty hrál od 63. minuty také český fotbalista Mario Lička.

Dařilo se i gólmanovi Černému

V brance Tottenhamu se v sobotu objevil Radek Černý. Svému týmu pomohl mu k vítězství 3:1 nad posledním celkem druhé ligy Southendem. Český gólman inkasoval jen z penalty a přispěl k postupu do dalšího kola.

• Všechny výsledky Totenhamu najdete ZDE

Tottenham získal vedení v prvním poločase, když se prosadil irský útočník Keane. Po změně stran zvýšil Jenas, ovšem Eastwood z penalty snížil, když poslal Černého do opačného rohu branky.

Naději však hosté drželi jen chvíli, než se střelou pod břevno prezentoval Egypťan Mido a zpečetil výsledek na 3:1. Černý, který nastoupil teprve počtvrté v sezoně, si v závěru pohrál s nervy fanoušků, když nejprve udělal kličku dotírajícímu obránci a po následné chybě svého spoluhráče musel předvést parádní zákrok.

Radost z postupu měl také další český brankář Jan Laštůvka, který v dresu Fulhamu uhájil čisté konto v souboji se Stoke City. Fulham zvítězil 3:0, když se prosadila největší tři útočná esa. Nejprve skórovala lednová posila z AS Řím Montella a následně zvýšili McBride a Radzinski.

S pohárem se naopak rozloučil West Ham, který v duelu dvou prvoligových celků nestačil na Watford a prohrál 0:1. Jako jediný se prosadil hostující záložník McNamee.

Anglický reprezentant Rooney dvěma zásahy zajistil postup Manchesteru United, který zásluhou své největší hvězdy zvítězil 2:1 nad Portsmouthem.

Hosty dlouho držel v naději na postup bývalý reprezentační brankář James, který zlikvidoval několik vyložených šancí Manchesteru. Překonal ho až střídající Rooney, když se trefil dvakrát v rozmezí šesti minut. Portsmouth pak jen snížil zásluhou Kanua, ale vyřazení již nezabránil.

S pohárem se rozloučil také West Ham, který v duelu dvou prvoligových celků nestačil na Watford a prohrál 0:1. Jako jediný se prosadil hostující záložník McNamee.

• Výsledky předchozích kol FA Cupu najdete ZDE

Výsledky - 4. kolo:
Chelsea - Nottingham (III. liga) 3:0, Birmingham (II. liga) - Reading 2:3, Bristol City - Middlesbrough 2:2, Fulham - Stoke City 3:0, Tottenham - Southend 3:1, West Ham - Watford 0:1, Manchester United - Portsmouth 2:1, Manchester City - Southampton (II.) 3:1, Arsenal - Bolton 1:1.