Čech: Já a pozice dvojky v Chelsea? Takhle vůbec nepřemýšlím

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 7. 2014 15:30
Petr Čech míří po zranění do přípravy Chelsea s tím, že si chce udržet pozici jedničky. Navzdory příchodu kvalitního Belgičana Courtoise
Od časů Carla Cudiciniho neměl Petr Čech v Chelsea takového konkurenta jako letos
Od časů Carla Cudiciniho neměl Petr Čech v Chelsea takového konkurenta jako letos | Foto: Reuters

Praha - Stojí před ním velká výzva, které ovšem nemíní uhýbat. "Mým cílem je uzdravit se, absolvovat co největší část přípravy a přesvědčit trenéra, že za Chelsea bych měl chytat já," říká Petr Čech.

Jsou tu ale dva problémy:

1) Rameno, které si zranil v semifinále Ligy mistrů proti Atlétiku Madrid

2) Očekávaný příchod skvělého belgického brankáře Thibauta Courtoise do Chelsea právě z Atlétika, kde několik sezon hostoval.

"Jak bych se případně postavil k roli dvojky? Já takhle vůbec nepřemýšlím," odmítá Petr Čech uvažovat tímto směrem.

"Jak říkám, stejně jako každý rok chci odevzdat maximum v přípravě, aby se trenér Mourinho rozhodl pro mě. A jediné, co pro to můžu udělat, je stoprocentně se připravit. Rozhodnutí je pak na trenérovi. Pokud se tak vedení klubu rozhodne, tak budeme Chelsea v průběhu sezony k dispozici oba, já i Courtois," přemítá Čech.

Ten počítá s tím, že rameno zraněné v závěru minulé sezony už by ho nemělo nijak zvlášť handicapovat. "Ještě dokončuju rehabilitační program. Letím do Londýna trochu dřív, čeká mě tam totiž kontrola u lékaře, který mě operoval. Když to dobře dopadne, tak od příštího týdne budu moci pracovat na sto procent. Oproti původním představám o rychlosti léčby a rehabilitace jsem o dost napřed."

Paris SG a Monaco? Neřeším to

Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, která Čecha zastupuje, prozradil, že v průběhu léta zaznamenal zájem českého brankáře z Paris SG a Monaka - více zde.

"Jak už jsem řekl, mým cílem je chytat za Chelsea. Mám v ní ještě dva roky smlouvu, proto se ničím jiným vůbec nezabývám," říká Čech.

Na poznámku, že má mít údajně od Chelsea slíbeno, že se po kariéře bude moci zapojit do práce v jejím managementu, jen s úsměvem prohodí: "Tak doufám, že se mnou v tom managementu nepočítají hned od pondělka. Já chci ještě čtyři pět let určitě chytat."

Ve volných chvílích sice Petr Čech sleduje zápasy fotbalového MS, ale zdaleka ne všechny. "Dívám se třeba na to, jak se daří mým současným nebo bývalým spoluhráčům z Chelsea. Před turnajem jsem na titul favorizoval Brazílii, protože loni v Poháru FIFA šel její výkon v domácím prostředí významně nahoru. Tak uvidíme, jak to zvládnou teď."

Vybírat nejlepšího brankáře MS si netroufá. "Zdaleka jsem neviděl všechny zápasy, zaujal mě třeba brankář Alžírska nebo Tim Howard v bráně USA v utkání proti Belgii."

Fotbalová škola i s Kiki a Maki

Petr Čech se v těchto dnech věnuje už devátému ročníku své fotbalové školy v Praze na Strahově.

"Z těch dětí sálá energie, je fajn vidět, jak se zlepšují. Snažíme se jim ukázat nejen různá cvičení, ale rozvíjet je i jinak. Mezi tréninky mají regeneraci, výuku angličtiny, plážový volejbal... Věnuje se jim tradičně i Christoph Lollichon, trenér gólmanů z Chelsea, on má zkušenosti i z práce s dětmi, umí jim to výborně ukázat," chválí Petr Ćech.

Mezi děti se přišly podívat i další hvězdy Sport Investu, například plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, populární Kiki a Maki, které si s dětmi na kurtu také zahrály. S účastníky školy pracuje i Petr Mikolanda, který se nakrátko objevil i na soupisce West Hamu, stavil se i vodní slalomář Vavřinec Hradilek.

Petr Čech už s dětmi absolvoval i zajímavou besedu. "Pokaždé se najde nějaký dotaz, který vás trochu překvapí. Tentokrát se děti ptaly, jak to smrdí v kabině Chelsea. Co jsem odpověděl? Že to tam smrdí jako v každé jiné fotbalové kabině. Alespoň myslím," směje se Petr Čech.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy