Fotbalistka vsedě odmítla uctít Maradonu: Byl to násilník a k ženám se choval hrozně

Rudolf Černík Rudolf Černík
30. 11. 2020 10:16
O mrtvých jen dobře? S tím na Paulu Dapenaovou nechoďte. Fotbalistka španělského celku Viajes Interrias FF odmítla uctít legendárního Diega Maradonu, jenž minulý týden ve věku 60 let zemřel, a zatímco její spoluhráčky i soupeřky držely minutu ticha, ona si na protest sedla na zem a obrátila se zády.

Od středečního večera, kdy Maradona zemřel, začínají zápasy po celém světě - včetně třeba Ligy mistrů či české nejvyšší soutěže - stejně: minutou ticha za argentinský idol.

Také před víkendovým přátelským zápasem třetiligového celku Viajes Interrias s prvoligovou La Coruňou nastoupily hráčky uprostřed hřiště k obvyklé ceremonii.

Jenže čtyřiadvacetiletá Dapenaová si sedla na zem a zády se obrátila v opačném směru než ostatní. Parťačky z týmu její názory dobře znaly, takže je chování spoluhráčky ani nepřekvapilo. "Podívaly se na mě a zasmály se, protože věděly, že to nebudu chtít," prohlásila o (ne)uctění Maradony fotbalistka.

Pro místní server Pontevedra Viva pak své důvody vysvětlila. "25. listopadu (kdy Maradona zemřel) je v kalendáři Mezinárodní den proti násilí na ženách. Nevšimla jsem si, že by se někde dělala podobná gesta za oběti těchto činů. Takže nejsem ochotna držet minutu ticha za násilníka a pedofila," prohlásila Dapenaová.

Fotbalistka Viajes Interrias uznává, že se Maradona zapsal do historie a měl "velkolepé fotbalové kvality a dovednosti". "Jenže když chcete být velký hráč, musíte být především člověk a mít vlastnosti, které stojí nad těmito schopnostmi," uvedla.

"Kvůli tomu, že střílel góly a vyhrál mistrovství světa, se nesmí zapomínat na zvěrstva, kterých se dopustil, a jak hrozně se ženami zacházel," doplnila.

Dapenaová také prozradila, že o poločase za ní přišel trenér soupeře a vyptával se, proč se při minutě ticha tak zachovala. "Když jsem mu to řekla, gratuloval mi a prohlásil, že s tím také nesouhlasil," prozradila po utkání, které její celek prohrál 0:10.

Maradona, jenž stejně jako svým fotbalovým uměním proslul i bouřlivým životem, byl například před šesti lety obviněn z napadení své tehdejší o třicet let mladší přítelkyně Rocio Olivaové.

Při hádce, kterou zachytila nahrávka na jejím telefonu, jí měl během hádky uštědřit i dvě facky. Podle jejích slov to navíc nebyl jediný případ, kdy ji fyzicky napadl.