Bayern porazil Dortmund, Leverkusen bez Hložka a Schicka vyhrál proti Královu týmu

1. 4. 2023 17:52
Fotbalisté Bayernu Mnichov v premiéře pod trenérem Thomasem Tuchelem zvítězili ve šlágru 26. kola německé ligy nad Dortmundem 4:2 a vystřídali ho v čele tabulky o dva body. Leverkusen bez ofenzivních hráčů Adama Hložka a Patrika Schicka vyhrál na hřišti předposledního Schalke 3:0.
Alex Král (Schalke 04)
Alex Král (Schalke 04) | Foto: Reuters

Za poražený celek odehrál celý zápas další český reprezentant Alex Král. Union Berlín zvítězil doma nad posledním Stuttgartem 3:0, stejným poměrem doma Lipsko podlehlo Mohuči.

Tuchel během březnové reprezentační pauzy vystřídal odvolaného Nagelsmanna. Shodou okolností si debut na lavičce bavorského týmu připsal proti svému bývalému zaměstnavateli.

Dortmund před utkáním vedl tabulku o bod, jenže v "der Klassiker" už po 23 minutách prohrával 0:3. Ve 13. minutě domácí stoper Upamecano poslal míč za obranu, ale brankář Kobel ho při snaze o odkop promáchl a balon skončil v síti. Gól mu byl připsán jako vlastní. Brzy poté se dvakrát za sebou trefil Müller. Další zásah přidal po změně stran Coman, za hosty snížili z penalty Can a střídající Malen. Borussia prohrála v bundeslize po 10 zápasech a poprvé v tomto kalendářním roce.

Hložka vyřadila ze zápasu se Schalke nemoc, Schick je mimo hru od března kvůli vleklým potížím s třísly. I bez nich však svěřenci trenéra Alonsa zvítězili ve čtvrtém kole za sebou a posunuli se na sedmé místo. Všechny tři branky vstřelili po změně stran, postarali se o ně Frimpong, Wirtz a v nastavení střídající Azmún. Celek z Gelsenkirchenu prohrál po osmi kolech a nadále mu patří první sestupová pozice.

Rovněž Union Berlín zaznamenal všechny góly ve druhé půli. V rozmezí 51. až 68. minuty se trefili Becker a Behrens, poté si dal vlastní gól Haraguči. Tým z německé metropole si upevnil třetí místo a na první Bayern ztrácí čtyři body.

Lipsko prohrálo třetí soutěžní utkání po sobě a opět bez vstřelené branky. Vítězný zásah Mohuče zaznamenal v deváté minutě Ingvartsen, na nějž po přestávce navázali Ajorque a Kohr. Hosté bodovali v sedmém kole za sebou.

Wolfsburg remizoval s Augsburgem 2:2, přestože s ním do 83. minuty prohrával o dva góly. V šesté minutě nastavení zařídil dělbu bodů Nmecha. Nevídaný zápas prožil domácí záložník Arnold, který si dal už ve druhé minutě vlastní branku a poté neproměnil penaltu. Asistencí se však poté podílel na trefě na 1:2.

Freiburg remizoval s Herthou Berlín 1:1. Domácí remizovali ve čtvrtém z posledních pěti kol a upevnili si čtvrtou příčku, která jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. "Stará dáma" je na šestnácté pozici znamenající baráž.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Lipsko - Mohuč 0:3 (9. Ingvartsen, 57. Ajorque, 67. Kohr), Freiburg - Hertha Berlín 1:1 (52. Grifo - 77. Ngankam), Wolfsburg - Augsburg 2:2 (85. Waldschmidt, 90.+6 Nmecha - 2. vlastní Arnold, 32. Berisha), Schalke - Leverkusen 0:3 (50. Frimpong, 61. Wirtz, 90.+2 Azmún), Union Berlín - Stuttgart 3:0 (51. Becker, 65. Behrens, 68. vlastní Haraguči), Bayern Mnichov - Dortmund 4:2 (18. a 23. Müller, 13. vlastní Kobel, 51. Coman - 72. Can z pen., 90. Malen).

1. Bayern Mnichov 26 16 7 3 75:29 55
2. Dortmund 26 17 2 7 57:35 53
3. Union Berlín 26 15 6 5 41:28 51
4. Freiburg 26 13 8 5 39:35 47
5. Lipsko 26 13 6 7 49:33 45
6. Eintracht Frankfurt 26 11 8 7 47:37 41
7. Leverkusen 26 12 4 10 48:39 40
8. Mohuč 26 11 7 8 43:36 40