reklama
 
 

Brückner mění dres. Místo Čechů bude trénovat Rakušany

25. 7. 2008 13:12
Jako nový kouč Rakouska byl představen v pátek

Vídeň - Kariéra bývalého reprezentačního kouče fotbalistů Karla Brücknera má překvapivé pokračování. Osmašedesátiletý trenér byl v pátek odpoledne představen jako nový trenér národního týmu Rakouska.

Přestože osmašedesátiletý lodivod ještě před měsícem tvrdil, že s trénováním nadobro končí, a odmítal spekulace o tom, že by pokračoval na lavičce české reprezentace, nyní se situace radikálně mění.

Mezi prvními gratulanty se objevil nový trenér českého národního celku Petr Rada. "Karlu Brücknerovi pochopitelně gratuluji. Jen to potvrzuje, jaké má v zahraničí trenérské renomé," vzkázal prostřednictvím fotbalového svazu Rada.

Čtěte také:
Brückner: Vrátit se k reprezentaci? Neusiluji o to
Kdo chce Brücknera? Košťál ne, uvítal by ho Kubíček

Brzy padesátiletý kouč je rovněž spokojen s tím, že na svého učitele nenarazí v kvalifikačních bojích. "Jsem rád, že nemáme Rakušany v kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa 2010," doplnil bývalý trenér Teplic.

Brückner vedl český národní tým celkem šest a půl roku. Tým převzal od Jozefa Chovance v zimě 2001 po nepovedené baráži s Belgií o účast na mistrovství světa v Asii. Reprezentaci dovedl k bronzu na mistrovství Evropy v roce 2004 v Portugalsku, postoupil rovněž na závěrečný turnaj MS 2006 v Německu a letošní ME v Rakousku a Švýcarsku.

Čtěte také:
Nový trenér reprezentace? Možná znovu Brückner
Brückner má zájem vést fotbalisty dál. Stačí ho oslovit

Ještě před evropským šampionátem oznámil, že po Euru u týmu skončí. A přestože se objevily spekulace, že by mohl pokračovat i v dalším kvalifikačním cyklu, Brückner je prostřednictvím vedení ČMFS dementoval a prohlásil, že "o post hlavního trenéra národního týmu neusiluje, ani o něm neuvažuje."

O necelý měsíc později je ale vše jinak. Osmašedesátiletý trenér je od pátečního odpoledne novým koučem Rakouska a zdejší národní tým se má pokusit dovést na závěrečný turnaj MS 2010 do Afriky.

Na mimořádné tiskové konferenci to oznámil šéf Rakouského fotbalového svazu Friedrich Stick (ÖFB). Premiéra čeká Brücknera už 20. sprna. Zatímco Češi hrají přátelský zápas ve Wembley, Rakušané změří síly s Itálií.

V souvislosti s rakouskou i českou reprezentací se skloňovalo také jméno Klause Toppmöllera. Německý trenér ale nakonec nepochodil ani u vedení Českomoravského fotbalového svazu, ani u ÖFB.

Nástupcem Karla Brücknera u Čechů se stal minulý týden jeho asistent Petr Rada. Olomoucký doyen zase usedne na lavičku Rakouska, přestože se mluvilo také o tom, že by mohl na ČMFS vykonávat funkci šéfa trenérské rady, která by dohlížela na činnost koučů všech reprezentačních celků, zejména pak A-mužstva. Tato možnost nyní padla.

V kvalifikační skupině číslo sedm čekají jeho nové svěřence soupeři z Francie, Rumunska, Srbska, Litvy a Faerských ostrovů. Na domácím evropském šampionátu nepostoupil rakouský národní tým ani ze skupiny, přestože jako jasný outsider mistrovství předváděl nakonec pohledný fotbal.

autor: Red Spo | 25. 7. 2008 13:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama