Brückner má zájem vést fotbalisty dál. Stačí ho oslovit

Red Spo
1. 7. 2008 17:31
Možnost setrvání dosavadního kouče je stále reálnější
Prý mu stačí zavolat a nabídku přijme.
Prý mu stačí zavolat a nabídku přijme. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zatímco místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál lanaří Němce Klause Toppmöllera a jeho nadřízený Pavel Mokrý hlásá do světa, že by na lavičce národního týmu viděl rád českého trenéra, v klidu zraje úplně jiná varianta.

Před čtrnácti dny ještě zcela nereálná. Veřejně a nahlas o ní však zatím nikdo nechce mluvit, přesto to podle zákulisních informací vypadá víc a víc reálně. U národního týmu zůstane Karel Brückner.

"Pokud by mě vedení ČMFS oslovilo, nabídku přijmu," potvrdil prý osmašedesátiletý kouč zdroji Aktuálně.cz, který si nepřál být jmenován.

Čtěte také: Nový trenér reprezentace? Možná znovu Brückner

Muž blízký svazovému vedení už minulý týden hlásil, že Brücknerovi nedá spát neuvěřitelný kolaps v utkání s Tureckem na evropském šampionátu: "Vyřazení z mistrovství Evropy nebylo hodno rozlučky nejlepšího trenéra v historii České republiky. Karel má chuť ji odčinit."

Nyní se zdá, že dokonce pouze čeká na to, jestli ho někdo z fotbalového svazu osloví.

Čeká na nabídku?

"Je připraven týmu pomoci a třeba i zaučit někoho mladšího, kdo po něm poté funkci převezme. Pak by byl ochoten přijmout nějaké místo ve sportovním úseku ČMFS, jak to v pátek navrhovala technická komise," popsal situaci zdroj, který si přál zůstat v anonymitě, neboť není oprávněn informovat o probíhajících jednáních.

Brücknerovým asistentem by pak mohl být sparťanský kouč Vítězslav Lavička či slávistický Karel Jarolím. Mluví se také o Karlu Večeřovi z ostravského Baníku.

Čtěte také: Fotbaloví experti nechtějí za Brücknera cizince

Možnost dalšího pokračování dosavadního trenéra by patrně uvítali i další členové výkonného výboru, kterým začíná docházet trpělivost se systémem výběru nového muže na lavičku národního týmu.

Důležité slovo tu jistě bude mít místopředseda Jaroslav Vacek, neoficiální ministr financí ČMFS. Varianta Brücknerova setrvání bude totiž daleko levnější než angažmá zahraničního trenéra.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 35 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy