Brněnská Zbrojovka vydřela ve druhé lize první bod

20. 8. 2011 14:55
Brno remizovalo v Sokolově 2:2

Sokolov - Ve třetím kole druhé fotbalové ligy se Zbrojovka Brno dočkala prvního bodu, když v nastaveném čase vybojovala remízu 2:2 na hřišti Sokolova. Bodový půst nedávného účastníka nejvyšší soutěže v úvodu sezony ukončil z poslední akce Polák.

Domácí hráči vstoupili do utkání aktivněji a vypracovali si několik šancí, gól však dalo Brno. O první trefu Zbrojovky v soutěži se postaral uzdravený kapitán Švancara, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě.

V 36. minutě si naběhl na přihrávku za obranu, kličkou obešel gólmana Bučka a s přehledem zavěsil do prázdné branky.

Švancara se vrací do Brna. Měl by přitáhnout fanoušky
Český fotbal spouští po vzoru hokeje systém farem

Baníku se povedlo skóre po hodině hry otočit dvěma góly v rychlém sledu. Nejprve zatáhl Benda míč po pravé straně, ideálně našel nabíhajícího Mliku a ten nedal Burešovi šanci.

O dvě minuty později Geňo přenesl hru na Vaněčka, jenž se zbavil protihráče a technickou střelou vymetl šibenici. Vedení mohl navýšit Geňo, který šel sám na Bureše, ale brankáře Brna neprostřelil.

Sokolovští náskok úspěšně bránili do samého závěru, v němž ale Hromkův dlouhý aut propadl až k Polákovi, který střelou k tyči zajistil Zbrojovce bod.

V týmu Brna ještě chyběl záložník Koloušek, který se domluvil se Zbrojovkou na spolupráci po návratu z Rakouska.