Brankář Vorel: Na Arsenal ani nebyly třeba rukavice

8. 11. 2007 12:30
Vorel jako první v Česku vychytal Arsenal
Slavia : Arsenal - 0:0
Slavia : Arsenal - 0:0 | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Má primát, o který už ho nikdo nepřipraví. Jako první gólman českého týmu v historii vychytal Michal Vorel proti fotbalistům Arsenalu nulu. A moc práce mu to v sobotu zrovna nedalo.

Pro gólmana Slavie to byla hodně ostrá premiéra. Poprvé si zachytal v Lize mistrů a hned proti Arsenalu.

A byl to paradoxně londýnský klub, který mu do branky Slavie pomohl. Od debaklu Slavie 0:7 na Emirates Stadium vystřídal v základní jedenáctce hrdinu zápasů s Ajaxem, Martina Vaniaka.

Dále čtěte:

Jaký to je pocit, být prvním gólmanem českého týmu, který vychytal Arsenal?
Vidíte, to jsem ani netušil, že jsem první brankář u nás, který vychytal Arsenal. Je to skvělý pocit nedostat gól od takového mužstva. Musím vyzdvihnout hlavně hru naší obrany. Střely na moji branku od hráčů Arsenalu byly totiž rovné nule.

Co vlastně může být pro gólmana víc než tohle?
To nevím. Teď už asi jen získat ligový titul.

Teď do Poháru UEFA nebo postoupit dál

Moc práce jste tedy zrovna neměl, ale byl nějaký okamžik, který byl pro vás nepříjemný?
To byl. Když začalo pršet. (smích)

To jste si také vzápětí měnil rukavice.
Přesně tak. Začal déšť a pak jsem si musel rukavice vyměnit. Hrozně to v nich klouzalo. Ale je pravda, že nakonec rukavice ani nebyly třeba. Stačily by mi vlastně jen kopačky.

Na jiný ošemetný moment si opravdu nevzpomenete?
Nic vážného na mě nešlo. Akorát na konci se na mě řítil sám Adebayor a já vůbec neslyšel, že by rozhodčí pískal ofsajd. Najednou jsem viděl, že všichni přestali hrát. Jinak tam přede mnou občas lítaly centry. Ale to všechno kluci pochytali.

V posledních minutách zápasu jakoby Arsenal chtěl na poslední chvíli rozhodnout. Rozhodčí pak nastavil pět minut, nebyly v tu chvíli pro vás nekonečné?
Docela mě to zarazilo, když jsem viděl, že se nastavuje pět minut. Tolik jsem nečekal, takové prodlevy tam zase nebyly.

Arsenal hrál bez většiny opor, ale nečekal jste přeci jen od něj trochu víc?
Přijeli si pro bod a bylo vidět, že podle toho také hráli. Je fakt, že jsme je v určitých fázích zápasu přehrávali.

Jak vidíte po středečních zápasech situaci ve skupině H a vyhlídky Slavie?
Steaua prohrála se Sevillou, což je pro nás dobrá zpráva. Teď máme velikou šanci postoupit minimálně do Poháru UEFA. Když teď odehrajem dobře zbylé dva zápasy, můžeme pomýšlet i na další postup v Lize mistrů.