7. 11. 2007 22:36
Liga mistrů: Slavia Praha - Arsenal 0:0
Slavia : Arsenal - 0:0
Slavia : Arsenal - 0:0 | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Slavie si alespoň částečně napravili v Lize mistrů pověst - po debaklu na Arsenalu uhráli se stejným soupeřem na svém hřišti cennou remízu 0:0. Český vicemistr jako první sebral "Kanonýrům" body v této sezoně Champions League.

Ve středu málo nebezpečný Arsenal si však ziskem jednoho bodu zajistil postup do další fáze Ligy mistrů. Slavii patří se čtyřmi body třetí místo v tabulce skupiny.

Zápas začala obě mužstva v hodně vlažném tempu. Slavia se tentokrát soustředila ze začátku utkání hlavně na defenzivu. A to tak poctivě, že se téměř nedostávala ve více hráčích za polovinu soupeře.

Arsenal nastoupil podle očekávání s "druhou garniturou". Z optimální jedenáctky se na Strahově ukázal jen brankář Almunia a obránci Clichy a Gallas. Ale i "lavička" severolondýnského týmu ukázala v první půli parádní techniku a souhru.

Jenže sobotní jízda proti Manchesteru to ze strany Arsenalu tentokrát rozhodně nebyla. Zejména rychlík Walcott jako by pod sněhem padajícím na strahovský trávník zamrzl.

Nudu první půlhodiny potom na pár okamžiků přerušil ve 14. minutě Tavares, když hlavičkoval po rohu zblízka vysoko nad.

Nedostatek rušných momentů před oběma brankami začali fanoušci odměňovat pískotem. Na to slávisté zareagovali a začali se více osmělovat směrem dopředu.

Největší šanci první půle si deset minut před jejím koncem vypracoval jediný útočný hrot červenobílých Zdeněk Šenkeřík. Ve vápně se obtočil kolem Gallase a bleskově vyslal z otočky ze dvanácti metrů jedovatou střelu na brankáře Almuniu, který se musel pořádně natáhnout, aby vyrazil na roh.

V posledních vteřinách před odchodem do kabin se k nebezpečné hlavičce na malém vápně prodral znovu Šenkeřík, jenže pomezní rozhodčí mával ofsajd.

Slavia pokračovala v narůstající aktivitě i po změně stran

Abou Diaby (Arsenal) v úniku hráčům Slavie Praha.
Abou Diaby (Arsenal) v úniku hráčům Slavie Praha. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pět minut po přestávce předvedli domácí parádní kombinační akci Šmicra s Krajčíkem, míč za obranu dostal Šenkeřík, jenže místo střely spadl a dožadoval se penalty. Sudí však nechal pokračovat ve hře.

Ten samý hráč se dostal čtvrthodiny před koncem utkání do stoprocentní příležitosti. Šancí být prvním střelcem do sítě Arsenalu v této sezoně Ligy mistrů však pohrdl. Šenkeřík v sólo úniku jen nastřelil vyběhnuvšího brankáře Almuniu.

Vzápětí jej vystřídal Ivana, jenž po pár minutách na hřišti zařídil další solidní šanci pro domácí. Na hranici šestnáctky si vynutil faul a z následného Pudilova přímého kopu vznikl před brankou hostů nebezpečný závar.

V závěru prověřil "koníkem" brankáře Vorla střídající Adebayor, ale jinak si Arsenal za celý zápas prakticky nevytvořil šanci. V obraně však hrál spolehlivě a občas Slavii provětral rychlým kontrem. V pohodě si tak dokráčel pro bod, který mu dává jistotu účasti v další fázi Ligy mistrů.