Boleslav otočila utkání na Kladně a je v čele ligy

10. 8. 2009 19:40
SK Kladno - Mladá Boleslav 1:3
Mladá Boleslav si s Kladnem nakonec poradila.
Mladá Boleslav si s Kladnem nakonec poradila. | Foto: Ondřej Besperát

Kladno - Očekávaného vítěze nakonec měla pondělní dohrávka fotbalové Gambrinus ligy mezi Kladnem a Mladou Boleslaví, když si hosté z kladenského stadionu Františka Kloze odvezli výhru 3:1.

Boleslav na Kladně sice prohrávala, ale podařilo se jí dvěma góly v závěru první půle vývoj utkání otočit. Výhru po pauze navíc  zpečetil třetím gólem Kulič.

Mladá Boleslav tak navázala na výhru z předchozího kola, kdy si doma jednoznačně poradila s Libercem, a dostala do čela ligové tabulky.

Slovácko slaví. Po dvou letech zase v lize vyhrálo
Slavia poprvé v sezoně vyhrála. Brno uspělo v Liberci

Přitom do první půle vstoupil lépe domácí. Hned ve třetí minutě domácí zahráli z rohu signál, po němž se k hlavičce dostal nekrytý Pavel Bartoš, který se zblízka nemýlil.

I v dalších minutách byli aktivnější Kladenští, jako by publiku chtěli ukázat, že domácí prohra s Příbramí v minulém kole byla jen náhodným klopýtnutím.

Jenže po třicáté minutě hry se obraz hry dramaticky změnil. Do šancí se začali dostávat i hosté a už ve dvaatřicáté minutě měl na noze vyrovnání Táborský, který svoji příležitost neproměnil.

Nemusel však smutnit dlouho, už za pět minut totiž do vápna snadno pronikl Sylvestre, který nezištně Táborskému přihrál a ten střelou k tyči nedal brankáři Pavlíkovi šanci.

Do půle však bylo pro domácí ještě hůře. Ve 43. minutě se uvolnil asi ve vzdálenosti třiceti metrů od Pavlíkovy branky Sylvestre a krásnou ranou vývoj utkání otočil.

Po poločase byla nadále aktivnější Boleslav, která se dočkala i třetí branky. Prosadil se navrátilec ze Sparty Marek Kulič, který technicky obešel dva hráče domácích a přesně zamířil k levé tyčce.

Boleslav měla v zápětí další šanci, ale proti střele Pecky se Pavlík tentokrát vytáhl.

Domácí měli možnost zdramatizovat utkání v osmdesáté minutě, kdy jen těsně vedle mířil hlavou domácí Holub.

Skóre se však již nezměnilo a Mladá Boleslav se tak radovala ze zisku tří bodů.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

3. kolo první fotbalové ligy:

SK Kladno - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:2)

Branky: 3. Bartoš - 37. Táborský, 43. Sylvestre, 52. Kulič. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Santarius. ŽK: Tatanašvili (Kladno). Diváci: 2222.

Sestavy:

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Procházka, Mráz - Strnad (55. Hlava) - Zoubele, Tatanašvili (72. Šilhan), Szabo, Holub - Klinka (55. T. Mašanský). Trenér: Hřídel.

Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Mendy, Sylvestre, Procházka, Táborský (78. Poláček) - Kulič (89. Chramosta), Pecka (90. Lemessa). Trenér: Uhrin ml.