Bohemians v souboji posledních přehráli Most

janc
29. 10. 2007 7:00
Plzeň si překvapivě poradila s Olomoucí

Praha - Ligový nováček Bohemians 1905 přivítal na svém stadionu v Ďolíčku Most. Obě mužstva se v současné chvíli nacházejí na sestupových příčkách tabulky Gambrinus ligy.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Most se ani pořádně ve Vršovicích nestačil rozkoukat, a už prohrával 1:0. Ve 3. minutě si na rohový kop nejvýše naskočil Pavel Lukáš a poslal "Klokany" do vedení.

Domácí byli v úvodu aktivnější a ve 24. minutě mohl potvrdit jejich vedení agilní Lukáš, jeho dorážka však nebyla uznána, čárový rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.

Dále čtěte:

Ve třicáté minutě to byli znovu Pražané, kteří zahrozili ve vápně Mostu. Kapitán Slezák si zpracoval pěkně míč, jeho střelu ze dvanácti metrů na poslední chvíli zablokoval ve skluzu Prášil.

Těsně před odchodem do kabin mohl vyrovnat mostecký Toleski, který téměř potrestal špatný výkop brankáře Sňozíka, ten však stačil na poslední chvíli zasáhnout.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. Jejich ofenzivní snažení však naráželo na připravenou obranu Bohemians.

V 62. minutě mohlo být vyrovnáno. Po rohu dostal ve vápně "Klokanů" příliš prostoru Škoda, jeho hlavička pouze otřásla břevnem Sňozíkovy brány.

Obraz hry zůstával zachován - Most se snažil, Bohemians však zkušené bránili jednobrankové vedení.

Ke konci zápas hostům začaly očividně docházet síly, ale "Klokani" toho využít nedokázali - Slezákova ani Kunáškova střela  v síti brankáře Svobody neskončila, a tak Bohemians 1905 vyhráli nad Mostem 1:0.

Plzeň si poradila s Olomoucí

Plzeňské fotbalisty čekal na domácím hřišti zápas s v této sezoně dobře hrající Olomoucí.

První půle byla plná osobních střetů, nepřesných přihrávek a mála pohledných akcí.

Druhý poločas byl přeci jen fotbalově zdařilejší, a to hlavně zásluhou domácích fotbalistů.

V 57. minutě se Plzeň dostala do vedení. Po pěkné kombinaci uprostřed hřiště se Plzeňští probíjeli do velkého vápna. Zabránit se tomu snažil obránce Randa, ale skluzem odkopl míč naneštěstí přímo do vlastní brány.

V závěru zápasu se hosté rozhodli zcela otevřít hru. Domácí toho využili v 90. minutě - dostali se do přečíslení tři na jednoho, Psohlavec přihrál Jarolímovi a ten bez problémů skóroval na konečných 2:0.

Bohemians 1905 - FK Siad Most 1:0 (1:0)
Branky: 3. Lukáš. Rozhodčí: Franěk, Hojsík, Košec, Diváci: 6225.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 57. T. Randa (vlastní) , 90. M. Jarolím, Rozhodčí: Kovařík, Goňa, Vysloužil, Diváci: 7788