10. 4. 2011 19:00
Bohemians 1905 - Brno 2:1, Hradec - Baník 2:1
O vítězný gól Bohemians se postaral Milan Škoda
O vítězný gól Bohemians se postaral Milan Škoda | Foto: Bohemians

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili ve 23. kole první ligy nad Zbrojovkou Brno 2:1 a posunuli se v tabulce na šesté místo.

Jihomoravané naopak na 15. místě ztrácejí na záchranu už tři body, protože České Budějovice doma porazily poslední Ústí nad Labem, a na čtrnáctou příčku místo sebe poslaly Příbram. Od sestupových pozic je nyní dělí už pět bodů.

Na třináctou příčku klesl ostravský Baník. Ten sice vyhrával v Hradci Králové 1:0, nakonec se však v dalším záchranářském duelu radoval z výhry 2:1 domácí tým. Hradec se díky tomu posunul na devátou příčku a na Brno má náskok už devět bodů.

Liberec zdolal Olomouc, Boleslav vyloupila Teplice

Bohemians pomohl k sedmé výhře z posledních devíti zápasů povedený první poločas, v němž se trefili obránce Marek Nikl a těsně před jeho koncem i útočník Milan Škoda.

Pavel Dvořák rozhodl o výhře Hradce gólem v 79. minutě
Pavel Dvořák rozhodl o výhře Hradce gólem v 79. minutě | Foto: fchk.cz

V 65. minutě sice snížil slovenský záložník Róbert Valenta, Bohemians však přeci jen výhru uhájili.

V prvním poločase rozhodli o své výhře i fotbalisté Českých Budějovic, když na zásah Milana Nitranského navázal v poslední minutě první půle útočník Zdeněk Ondrášek.

Do problémů se opět dostává ostravský Baník, který vstupoval do jarní části s cílem probojovat se do první poloviny tabulky.

Ve 21. minutě sice otevřel skóre René Bolf, o tři minuty později však srovnal hradecký obránce Martin Kasálek. V 79. minutě se navíc trefil útočník Pavel Dvořák, na což tentokrát Baník reagovat nedokázal.

Výsledky:

Bohemians 1905 - Zbrojovka Brno 2:1 (2:0)
Branky: 22. Nikl, 41. Škoda - 65. Valenta. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Urban. ŽK: Rychlík - Simerský. Diváci: 3334.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Bartek, Sedláček (60. Moravec), Kraus, Štohanzl (77. Ibragimov) - Nešpor (84. Cseh), Škoda. Trenér: Hoftych.
Brno: Krbeček - Husár, Migliorini, Simerský, Hamouz (81. Brdarovski)- Borek, Dostálek, Rýdel, Folprecht (46. Valenta) - Kalabiška, Rabušic (46. Došek). Trenér: Večeřa.

Hradec Králové - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 24. Kasálek, 79. Dvořák - 21. Bolf. Rozhodčí: Bílek - Chytil, Čecháček. ŽK: Chleboun - Greguš, Bolf, Lukeš, Kraut. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Hradec Králové: Lindr - Pávek, Chleboun, Kasálek - Fischer, Hochmeister, Klapka (90. Wozniak), Poděbradský - Rezek (55. Černý), Dvořák, Pilař (82. Mišinský). Trenér: Kotal.
Ostrava: Daněk - Řezník, Bolf, Neves, Šmejkal - Frejlach (82. Kraut), Marek, Lukeš (82. Ferančík), Greguš (68. Hušbauer), Fantiš - Varadi. Trenér: Marko.

Dynamo České Budějovice - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)
Branky: 26. Nitrianský, 45. Ondrášek. Rozhodčí: Adam - Handlíř, Szarowski. ŽK: Ondrášek - Dreksa, Stožický, Vrtělka. Diváci: 2330.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lenygel, Žižka, Vulin - Nitrianský, Benát (86. Černák), Čirkin, Mezlík (76. Otepka) - Stráský (20. Hudson), Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Ústí n. L.: Vorel - Dreksa, Polák (23. Doležal), Valenta, Dvořák - Jindráček, Vrtělka, Martykán, Stožický - Krbeček (82. Volek), Veverka (65. Holek). Trenér: Habanec.