Bitvu o Německo vyhrál Bayern, Hoffenheim popravil Toni

5. 12. 2008 22:33
Bayern Mnichov - Hoffenheim 2:1 (0:0)
Luca Toni překonává Haase a rozhoduje o vítězství Bayernu
Luca Toni překonává Haase a rozhoduje o vítězství Bayernu | Foto: Sport

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov přetlačili v pátečním šlágru šestnáctého kola německé Bundesligy dosavadního lídra Hoffenheim 2:1 a bodově se tak na něj v čele tabulky dotáhli. Strhující zápas rozhodl v infarktovém závěru italský kanonýr Luca Toni.

Beznadějně vyprodaná Alianz Arena sledovala v Mnichově od úvodních minut velmi lítý boj. Ambiciózní nováček nepřijel na hřiště úřadujícího mistra s nikterak defenzivní taktikou, a tak se fanoušci obou táborů mohli po celý zápas bavit.

Branek se ovšem dočkali až ve druhé půli.

Její úvod totiž nejprve vyšel naprosto dokonale hostům. Tobias Weis si narazil se spoluhráčem, pronikl do pokutového území a následným centrem našel Vedada Ibiševiče. Nejlepší bundesligový střelec se pak už jen zbavil bránícího Odda a přesnou střelou otevřel účet utkání.

Pro bosenského rodáka to byla již osmnáctá trefa v šestnáctém zápase.

Domácí reagovali na nepříznivý stav velmi podrážděně, nervózní nebyl na lavičce jen kouč Jürgen Klinsmann, ale i samotní hráči.

Brankář Michael Renzing, který brzy po inkasované brance vytáhl pohotově na rohový kop další pokus Carlose Eduarda, se například vzápětí nechal vyprovokovat Dembou Ba a inkasoval žlutou kartu.

Trn z paty vytrhl Bayernu po hodině hry až levý krajní obránce Phillip Lahm, jemuž dala obrana hostů příliš prostoru a jeho  následná tečovaná střela doputovala šťastně za záda brankáře Haase.

Bayern následně hru ovládl, zejména nebezpečný byl Luca Toni, ovšem ani v jedné ze svých šancí nedokázal uspět. Jak se ale později ukázalo, jeho chvíle měla teprve přijít.

Blízko vítězné branky byl také šest minut před koncem Miroslav Klose, ale ani on nemířil po rychlém přechodu do útoku přesně. A když na druhé straně neuspěl ani Salihovič, zdálo se, že si oba týmy rozdělí po bodu.

Proti tomu však nakonec byl italský reprezentant Luca Toni, který se ve druhé minutě nastaveného času dostal sám před gólmana Haase a tvrdou střelou rozhodl o vítězství Bayernu v poměru 2:1.