Bílkovi se před Dánskem rozpadá tým. Jaké možnosti zbývají?

Luděk Mádl Luděk Mádl
20. 8. 2012 14:45
Seznam zraněných reprezentantů se dramaticky rozšiřuje, manažer Šmicer znervózněl
"Ten nahoře nám to snad dělá schválně, Vláďo," jako by se zamyslil kouč Bílek
"Ten nahoře nám to snad dělá schválně, Vláďo," jako by se zamyslil kouč Bílek | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Může si vzít soupisku z Eura 2012 a začít na ní černým fixem vyškrtávat jména: Milan Baroš, Tomáš Rosický, Jaroslav Plašil, Václav Pilař, Daniel Kolář...

Kouči fotbalové reprezentace Michalu Bílkovi se před vstupem do kvalifikace o MS 2014 začíná jeho tým rozpadat na padrť.

"Už toho začíná být moc. Za tu dobu, co s Michalem u týmu jsme, ještě taková zdravotní kalamita nepřišla... Panika není na místě, ale je to velmi nepříjemné," říká Vladimír Šmicer, manažer národního týmu.

Do Dánska pojede torzo týmu

Milan Baroš skončil s reprezentací, s tím se počítalo. Na přípravu na Ukrajinu necestovali zranění Tomáš Rosický s Jaroslavem Plašilem.

Příom ve Lvově si odrovnal kolení vazy Václav Pilař. Marodit s nimi bude šest až osm měsíců. A dnes přišla zpráva o naštípnuté lýtkové kosti Daniela Koláře. Pauza? Minimálně do půlky října.

"Je toho moc a Dánsko už je blízko," dívá se Šmicer na kalendář. O první kvalifikační body se bude v Kodani bojovat 8. září.

"Ta zranění postihla hlavně naše ofenzivní hráče. A v Dánsku budeme hrát asi odzadu. Ale pak je tam i říjnový dvojzápas s domácími zápasy, ve kterých musíme útočit a vyhrát," připomíná mače s Maltou a Bulharskem (12. a 16. října).

Uzdraví se "Rosa" na Maltu a Bulhary?

Pilař a Kolář nepřicházejí do úvahy na žádné z těchto utkání. "U Tomáše Rosického by bylo skvělé, kdyby se dal do pořádku před těmi říjnovými zápasy. A u Jardy Plašila tajně doufáme, že už by to mohl zvládnout i na Dány," dumá Šmicer. "Snad je to padesát na padesát."

Bolavá achillovka ale zatím záložníka Bordeaux do tréninku nepustila...

Ani dosud nevyzkoušená alternativa na levé křídlo místo Pilaře jménem Ladislav Krejčí navíc není zdravá. Sparťanovo vyhozené rameno se podle zákulisních zpráv před zápasem s Dány také dohromady nedá...

Na křídlech s Petrželou a Rezkem?

Jak by tedy podle Aktuálně.cz mohla vypadat česká sestava na Dány, kdyby se ani Plašil neuzdravil?

Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Jiráček, Hübschman - Petržela, Darida, Rezek - Pekhart.

"Hlavně aby se už nezranil nikdo další. I Tomáš Pekhart hraje se zlomeným prstem na ruce..." přemítá Šmicer.

"Navíc teď začíná bundesliga, tak uvidíme, jestli se Jiráček s Petrželou dostanou do sestavy," vzývá na dálku kouče Wolfsburgu a Augsburgu, aby české reprezentanty nenechali vytuhnout na lavicích náhradníků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Provoz na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové je od 20 hodin přerušený

U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy