Bayern využil remízy Dortmundu s Gladbachem a je v čele

4. 12. 2011 17:58
Drobný si za Hamburk připsal asistenci
Franck Ribéry (na obrázku) a Arien Robben si oba připsali po dvou gólech
Franck Ribéry (na obrázku) a Arien Robben si oba připsali po dvou gólech | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov využili remízy mistrovského Dortmundu s Mönchengladbachem a po domácí výhře 4:1 nad Brémami se vrátili na první místo německé ligy. Vítězství Bayernu zařídili dvěma brankami záložníci Franck Ribéry a Arjen Robben.

Sedmadvacetiletý Nizozemec Robben, který přišel na hřiště až po hodině hry, stihl během 23 minut proměnit dvě penalty. Werder dohrával v mnichovské Allianz Areně bez vyloučeného Aarona Hunta.

Do šlágru kola mezi dvěma Borussiemi vstoupili lépe hráči hostujícího Dortmundu. Pět minut před přestávkou se po rohovém kopu Götzeho trefil hlavou Robert Lewandowski.

Bayer porazil Hoffenheim a drží se v pohárové šestce

Polský reprezentační útočník si připsal jubilejní desátý gól v soutěži. Mönchengladbach odvrátil první domácí porážku v sezoně díky umístěné ráně dalšího útočníka Mika Hankeho z 72. minuty.

Českému reprezentačnímu obránci Romanu Hubníkovi z Herthy Berlín se nepovedl úvod utkání v Kaiserslauternu a v šesté minutě si vstřelil vlastní gól. Nováčkovi soutěže však krátce nato zajistil remízu Brazilec Raffael.¨

Drobný má asistenci

Český reprezentační brankář Jaroslav Drobný pomohl v německé lize Hamburku čistým kontem a přihrávkou na vítězný gól k výhře 2:0 nad Norimberkem. Hostující útočník Tomáš Pekhart se neprosadil a jeho tým klesl v tabulce za svého dnešního soupeře.

Mario Gomez z VfB Stuttgart dává gól do sítě bochumského gólmana Jaroslava Drobného. | Foto: Reuters

Do zápasu vstoupili lépe hosté a byl to právě Pekhart, který způsoboval rozruch před brankou svého spoluhráče z národního týmu. V 17. minutě prodloužil autové vhazování na Daniela Didaviho, na jeho pokus se však Drobný dokázal natáhnout.

Ve 22. minutě vystřelil hlavou sám, ale český brankář znovu zakročil. Svým následným dlouhým výkopem pak naopak připravil rozhodující gól. Útočník José Paolo Guerrero v souboji přetlačil obránce Timmyho Simonse, takže mu letící míč propadl přímo do běhu, aby mohl otevřít skóre.

Druhou branku domácího týmu dal po výborné kombinační akci Marcell Jansen a pomohl Hamburk dotáhnout na jedenácté místo, což je vůbec nejlepší umístění ambiciózního celku v ročníku. Norimberk naopak venku popáté v řadě prohrál s celkovým skóre 1:13 a na sestupové příčky má už jen bod k dobru.

Bayern Mnichov - Brémy 4:1 (22. a 77. Ribéry, 69. a 83. obě z pen. Robben - 52. Rosenberg), Freiburg - Hannover 1:1 (67. Cissé - 44. vlastní Bastians), Kaiserslautern - Hertha Berlín 1:1 (6. vlastní Hubník - 14. Raffael), Mönchengladbach - Dortmund 1:1 (72. Hanke - 40. Lewandowski), Wolfsburg - Mohuč 2:2 (10. Mandžukič, 41. vlastní Kirchhoff - 70. Ivanschitz z pen., 81. Choupo-Moting), Stuttgart - Kolín nad Rýnem 2:2 (29. a 36. Gentner - 15. z pen. a 88. Podolski), Hamburk - Norimberk 2:0 (23. Guerrero, 62. Jansen), Schalke - Augsburg 3:1 (16. Huntelaar, 66. Fuchs, 84. Raúl - 48. Mölders).