Bayern přehrál Rostock. Utkání rozhodl Luca Toni

janc
1. 2. 2008 22:26
Bayern porazil Rostock 2:1
Radost útočníka Bayernu Mnichov Luca Toniho v utkání s Hansou Rostock během úvdního utkání jarní časti německé Bundesligy 2007/2008. | Foto: Reuters

Praha - Úvodní utkání jarní části německé Bundesligy svedlo dohromady lídra tabulky Bayern Mnichov a Hansu Rostock. Bavorský celek si komplikace nepřipustil a zvítězil 2:1.

Kdo očekával pohledné utkání, musel být zklamán. V Rostocku se hrál průměrný fotbal, který spíš než fotbalovou krásou vynikal bojovností obou celků.

Bayern vstoupil do utkání velmi sebevědomě, držel míč na svých kopačkách a domácí prakticky k ničemu nepouštěl. Už v 11. minutě otevřel skóre zápasu francouzský reprezentant Frank Ribéry, který si poradil po akci Zé Roberta a Kloseho.

Koller a Fenin jdou do boje. Bundesliga začíná
Skácel jde za Drobným. Bude hostovat v Hertě Berlín

Po vstřelení branky bavorský klub hru zcela ovládl, do velkých šancí se dostali i Klose a Toni, ovšem ani jeden Wächtera v bráně domácích nepřekonal. Ujala se až standardní situace ze 43. minuty. Van Bommel přesně posadil balon na hlavu italského kanonýra Toniho a bylo to 2:0 pro mnichovský celek.

Úvod druhé půle však zastihl hosty zcela nesoustředěné. V 52. minutě se ke střele dostal domácí Enrico Kern a i když zkušený gólman Bayernu Oliver Kahn dělal co mohl, na Kernův doražený pokus už nedosáhl.

Rostock se vrátil do utkání, jeho hráči ztratili ze slavného soupeře respekt a hra se vyrovnala. Bayern však snaze domácích odolával, a i když se Hansa několikrát dostala do slibných šancí, vyrovnat skóre se jí už nepodařilo. Bayern si ze severu Německa odvezl za první jarní vítězství 2:1 všechny tři body.