Martin Jůzek
16. 12. 2007 19:31
Wolfsburg s Janem Šimůnkem rozdrtil Dortmund
Miroslav Klose (vpravo) z Bayernu Mnichov v souboji s Tobiasem Grahnem z Herthy Berlín | Foto: Reuters

Berlín - Bayern Mnichov může slavit. Po sobotních utkáních německé Bundesligy je jisté, že podzimní sezonu ukončí na prvním místě tabulky. Hráčům z bavorského města stačila remíza na hřišti Herthy Berlín.

Za domácí tým nastoupil do brány Jaroslav Drobný. Nechyběl v ani jednom podzimním utkání a na závěr přidal proti Bayernu čtvrté čisté konto. Zvláště jeho dva zákroky proti Podolskiho střelám byly výborné.

Mnichovský tým získal podzimní "titul", ale jeho náskok na čele vyrovnaly Brémy, které se utkaly s Leverkusenem.

Jenže Brémy to dlouho neměly snadné. Přemožitel pražské Sparty na začátku zápasu dominoval, a tlak korunoval už v šesté minutě gólem Barnetty. Pro Werder mohlo být hůře, Kiessling sám před bránou minul centr. Přišel trest, hned chvíli nato po půlhodině hry vyrovnal Klasnič na 1:1.

Trenér domácích Schaaf navíc vystřídal, když poslal na trávník dva nové hráče. Hned po pauze se prosadil Diego a obrat dokonali reprezentační bek Fritz a druhým gólem Klasnič. Gólový účet 5:2 uzavřel Rosenberg za domácí a Kiessling za hosty.

Norimberk se dál trápí, Hamburk udržel třetí místo

Norimberk čeká ve čtvrtek závěrečný zápas v Poháru UEFA na půdě řecké Larissy. Bavorský tým si však v sobotu sebevědomí nezvedl, když prohrál se Schalke.

Gólman Wiese zachránil Brémy při pokusu Kiesslinga z Leverkusenu
Gólman Wiese zachránil Brémy při pokusu Kiesslinga z Leverkusenu | Foto: Reuters

Český brankář Jaromír Blažek inkasoval poprvé už ve čtrnácté minutě, v níž ho překonal hlavičkou kanonýr domácích Asamoah. O dvacet minut později to bylo už 2:0 pro Schalke po vlastním gólu Engelhardta.

Ještě před poločasem musel být kvůli zranění vystřídán Tomáš Galásek. Norimberk sice snížil na 1:2 Charisteasem, ale na víc se už nezmohl a podzimní sezonu zakončí na hraně sestupu.

Lepší konec roku zažil v dresu Wolfsburgu Jan Šimůnek. Český stoper byl u výhry nad Borussií Dortmund v poměru 4:0. Svěřenci kouče Magatha rozhodli o své výhře už na začátku zápasu, kdy se v rozmezí tří minut trefili Schäfer a Costa.

Pro loňského mistra ze Stuttgartu vyvrcholil nepovedený podzim. Rozloučil se s Ligou mistrů a v tabulce Bundesligy figuruje mezi průměrem. Teď navíc prohrál s Bielefeldem v čele s českými obránci Kučerou a Gabrielem, kteří udrželi čisté konto. Výhru Arminii vystřelil těsně před koncem Kamper.

Hamburk, v jehož sestavě nechyběl David Jarolím, pouze remizoval na hřišti nováčka z Karlsruhe 1:1. Domácí tým překvapivě figuruje na šesté příčce, Hamburku patří třetí místo.

Hansa Rostock porazila v neděli Bochum a tři body jí zajistily 15. místo v tabulce. Posunula se těsně před Norimberk.

Už v páteční předehrávce posledního podzimního kola rozdrtila Chotěbuz fotbalisty Hannoveru 5:1. Za hosty si zahrál půl hodiny Jiří Štajner, ale na výsledném skóre nic nezměnil.

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:0
Werder Brémy - Bayer Leverkusen 5:2
Branky: 30. a 63. Klasnič, 50. Diego, 57. Fritz, 69. Rosenberg - 6. Barnetta, 76. Kiessling
Schalke - Norimberk 2:1
Branky: 14. Asamoah, 35. vlastní Engelhardt - 55. Charisteas
Bielefeld - Stuttgart 1:0
Branky: 79. Kamper
Wolfsburg - Dortmund 4:0
Branky: 8. Schäfer, 11. Costa, 60. Gentner, 79. Džeko
Karlsruhe - Hamburk 1:1
Branky: 46. Timm - 90. Olič