Bayern dal pět gólů Hamburku s Drobným v brance

20. 8. 2011 19:34
Dortmund - Norimberk 2:0, Brémy - Freiburg 5:3
Arjen Robben přispěl ke kanonádě Bayernu jedním gólem.
Arjen Robben přispěl ke kanonádě Bayernu jedním gólem. | Foto: Reuters

Berlín - Brankář Hamburku Jaroslav Drobný, který by měl nahradit zraněného Petra Čecha v klíčovém duelu národního týmu v září ve Skotsku, obdržel ve třetím kole bundesligy pořádný příděl.

Hráči domácího Bayernu Mnichov nasázeli za jeho záda pět gólů a zvítězili jednoznačně 5:0.

Debakl Hamburku, který má zatím na kontě pouze jeden bod, snášel na trávníku také záložník David Jarolím.

Fanoušci nesmí za házení výkalů tři roky na bundesligu
VIDEO Raúl chytrým dloubákem zužitkoval Morávkův pas
Kadlec gólem zařídil Leverkusenu první výhru
Pekhart v Německu opět skóroval, Norimberk ale prohrál

Už do poločasu se trefili stoper van Buyten a ofenzivní esa Ribéry a Robben. Po přestávce dokonali dílo zkázy útočníci Gómez a Olič.

Pět gólů dostal také stoper Petr Krmaš, jeho Freiburg prohrál 3:5 v Brémách. Hosté sice v 84. minutě vyrovnali na 3:3, pak ale dvakrát inkasovali.

O mnoho lepší představení má za sebou levý obránce Leverkusenu Michal Kadlec. Poté, co minulý týden jedinou brankou rozhodl utkání s Brémami, tentokrát u rozhodujícího gólu asistoval.

Ve Stuttgartu jeho dalekonosnou střelu dorazil útočník Stefan Kiessling.

Poprvé v sezoně se střelecky neprosadil útočník Norimberku Tomáš Pekhart. Jeho tým prohrál 0:2 na Vestfálském stadionu s mistrovským Dortmundem. Góly dali Lewandowski a Grosskreutz.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Augsburg - Hoffenheim 0:2 (5. Babel, 75. Salihovič), Bayern Mnichov - Hamburk 5:0 (13. Van Buyten, 17. Ribéry, 34. Robben, 56. Gómez, 80. Olič), Brémy - Freiburg 5:3 (30. Fritz, 34. Pizarro, 65. Arnautovic, 87. Hunt z pen., 90.+3 Wesley - 7. a 48. Cissé, 84. Reisinger), Dortmund - Norimberk 2:0 (50. Lewandowski, 80. Grosskreutz), Stuttgart - Leverkusen 0:1 (28. Kiessling), Kolín nad Rýnem - Kaiserslautern 1:1 (19. Jajalo - 17. Iličevič).

1. Mönchengladbach 3 2 1 0 6:2 7
2. Bayern Mnichov 3 2 0 1 6:1 6
3. Brémy 3 2 0 1 7:4 6
4. Dortmund 3 2 0 1 5:2 6
5. Mohuč 2 2 0 0 4:1 6
6. Hannover 2 2 0 0 4:2 6
7. Hoffenheim 3 2 0 1 4:2 6
8. Leverkusen 3 2 0 1 2:2 6