21. 12. 2008 20:21
Galatasaray - Besiktas 4:2
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Reuters

Istanbul - Útočník české fotbalové reprezentace Milan Baroš zažil v turecké fotbalové lize další parádní večer, když hattrickem pomohl Galatasarayi Istanbul k výhře v derby nad Besiktasem 4:2.

Pro Baroše už je to druhý ligový hattrick v této sezoně.  Vigantický rodák si připsal už čtrnáctý gól a vede tabulku střelců.

Poprvé se český kanonýr trefil po šestnácti minutách hry, když proměnil pokutový kop po faulu Slováka Hološka.

To už v divokém zápase svítil na světelné tabuli výsledek 2:1. Předtím totiž na vedoucí gól domácího Serveta odpověděl vyrovnávacím gólem Delgado.

Baroš potvrzuje svou formu. Vstřelil další vítězný gól
Zase Baroš. V Poháru UEFA zajistil penaltou postup

Pro něho to však byla poslední radost v tomto utkání, protože ve druhé půli byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Proměnil i druhou penaltu

Už po třech minutách hry v početní převaze zvýšil Baroš na 3:1. Záhy sice dal kontaktní gól na 2:3 Hološko, ale definitivně vystřelil vítězství domácím znovu Baroš, jenž proměnil druhou penaltu.

Baroš si tak po necelém měsíci, kdy se třikrát trefil proti Hacettepe, opět vychutnal radost z hattricku.

Díky němu se Galatasaray dostal na třetí místo tabulky s dvoubodovou ztrátou na dvojici Sivasspor, Trabzonspor.

Celé utkání za Besiktas odehrál Tomáš Zápototčný. Tomáš Sivok je stále v trestu za červenou kartu.

Výsledky 16. kola:
Antalyaspor - Ankaraspor 1:1, Denizlispor - Ankaragücü 1:1, Gaziantepspor - Bursaspor 2:0, Genclerbirligi - Sivasspor 1:2, Galatasaray - Besiktas 4:2.