Podívejte se: Baroš zase řádil. Skóroval i nahrával

13. 12. 2008 11:15
Baroš se dotáhl na nejlepšího střelce.
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Václav Rojík

Istanbul - Útočník fotbalové reprezentace Milan Baroš je v turecké lize k nezastavení. V páteční předehrávce na hřišti Gençlerbirliği ukázal, že kromě střílení branek umí dát také parádní gólovou přihrávku.

Mimořádně mu totiž svědčí spolupráce s Brazilcem Lincolnem. Tato dvojice táhne tým trenéra Michaela Skibbeho jak v domácí soutěži, tak na evropské scéně.

Galatasaray sice prohrávala od šestadvacáté minuty, kdy inkasovala z kopačky Esera. Jenže hned za minutu vymyslel Baroš výborně načasovanou českou uličku na Lincolna, jenž vyrovnal.

A za dalších deset minut si oba borci spolupráci vyměnili a po narážečce od Brazilce vigantický kanonýr nekompromisně zakončil k bližší tyči.

Galatasaray nakonec vyhrála 3:1 a po předehrávce patnáctého kola se vyšvihla na provizorní druhé místo. Baroš jedenáctou trefou vyrovnal zatím nejlepšího střelce ligy Yildize.