Zase Baroš. V Poháru UEFA zajistil penaltou postup

Sport Sport, Red Spo
3. 12. 2008 23:00
Hertha Berlín - Galatasaray Istanbul 0:1 (0:0)
Milan Baroš se raduje po vstřelení penalty na hřišti Herthy Berlín.
Milan Baroš se raduje po vstřelení penalty na hřišti Herthy Berlín. | Foto: Reuters

Berlín - Český fotbalový útočník týmu Galatasaray Istanbul Milan Baroš je k nezastavení.

V neděli ohromil v turecké lize hattrickem, když proti Hacettepe nastřílel tři branky během půl hodiny.

Nyní opět úřadoval, tentokrát ve středečním klání v Poháru UEFA proti celku Hertha Berlín.

Čtěte více: Baroš slíbil explozi a dal hattrick. Byla to senzace

Baroš hýřil útočnou aktivitou, probíjel se před brankáře německého celku Jaroslava Drobného a koledoval si jeden faul za druhým.

V 69. minutě se pak opět stal jediným střelcem svého mužstva, když proměnil nařízenou penaltu. Prohřešku se dopustil von Bergen, jenž hrál ve vápně rukou.

Utkání jsme sledovali on-line zde

Hertha se snažila vyrovnat, ale nepovedlo se jí to ani v nervózním závěru. Turci zdržovali taktickým střídáním, nervy neudržel brankář Drobný, jenž za strkanici vyfasoval žlutou. Stejně bylo ohodnoceno i Voroninovo odkopnutí míče.

Český kanonýr zajistil svému celku ve skupině B postup do vyřazovací části Poháru UEFA. Spolu s tureckým mužstvem postupuje ukrajinský Metalist Charkov.

Záhřebští ultras přerušili zápas

Ještě vypjatější závěr zápasu viděli v italském Udinese. Střetnutí s chorvatským Dinamem Záhřeb zde bylo ve druhém poločase na 10 minut přerušeno.

Důvodem byli běsnící fanoušci hostí, kteří na trávník házeli světlice. Rozhodčí poslal hráče ukrýt se do šaten, po uklidnění situace se pokračovalo ve hře.

Domácí se nakonec radovali z vítězství 2:1, jež jim zaručuje postup ze skupiny D. Dinamo Záhřeb figuruje na posledním místě.

Další zápasy Poháru UEFA jsou na programu ve čtvrtek. Představí se i pražská Slavia, doma proti Hamburku.

Čtěte více: Jarolím proti Jarolímovi: Teď vtípky, zítra boj o život