Barcelona, Atlético i Real Madrid si otevřely střelnici

Aktualizováno 24. 11. 2013 11:00
Fotbalisté Barcelony porazili ve 14. kole španělské ligy Granadu 4:0 a v neúplné tabulce mají před druhým Atléticem Madrid náskok šesti bodů.
Pedro Rodriguez z Barcelony slaví gól proti Granadě
Pedro Rodriguez z Barcelony slaví gól proti Granadě | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony porazili ve 14. kole španělské ligy Granadu 4:0 a před druhým Atlétikem, které doma deklasovalo Getafe 6:0, mají nadále náskok tří bodů.

Dařilo se i Realu, který zvítězil na hřišti ligového nováčka Almeríe 5:0. Hosté ale dohrávali více než půl hodiny bez zraněného Cristiana Ronalda.

Ronaldo dal už 164. gól za Real ve španělské lize a vyrovnal se na čtvrtém místě klubové historie Mexičanovi Hugovi Sánchezovi.

Před osmadvacetiletým Portugalcem jsou jen Raúl (228), Alfredo Di Stéfano (216) a Carlos Santillana (186).

Barca se rozjela po penaltě

Barcelonu poslal do vedení Andrés Iniesta ve 20. minutě z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po kontaktu Cesca Fábregase s obráncem Dimitriem Foulquierem.

A z penalty přidal obhájce titulu i druhou branku, kterou pět minut před koncem poločasu proměnil právě Fábregas.

Krátce po hodině hry musel kvůli druhé žluté kartě po faulu na Pedra opustit hřiště Manuel Iturra a domácí dokázali výhodu jednoho muže v poli ještě dvakrát využít.

Osmým zásahem v sezoně nejprve navýšil skóre Alexis Sánchez, konečnou podobu výsledku pak dal dvě minuty před koncem doklepnutím míče do prázdné branky Pedro.

Ronaldovo zranění není vážné

Real poslal v duelu s Almeríí do vedení už ve třetí minutě Ronaldo. V 54. minutě ale musel vinou svalového zranění střídat a na hřišti jej nahradil Jesé.

Podle Ronalda však zranění není vážné. "Bylo to z preventivních důvodů. Nic zvláštního. V prvním poločase jsem dostal ránu a sval trochu ztuhnul," řekl po utkání Ronaldo, jenž se ve 14 kolech španělské ligy trefil sedmnáctkrát a vládne tabulce střelců.

Podle kouče Carla Ancelottiho by měl být Ronaldo brzy v pořádku. "Myslím, že to není vážné, protože ho to nebolelo. Uvidíme zítra po vyšetření," uvedl italský trenér, jehož tým hraje ve středu v Lize mistrů s Galatasarayem Istanbul.

Krátce po Ronaldově odchodu přidal další branku Karim Benzema a deset minut po něm také letní posila Realu Gareth Bale. Výsledek završily góly Isca a střídajícího útočníka Álvara Moraty.

Nejvíc gólů dalo Atlético

Na jednoznačném vítězství Atlética nad Getafe se dvěma góly podílel útočník David Villa a záložník Raúl García, čtrnáctou trefu sezony si připsal nejlepší klubový střelec Diego Costa.

Hostující Alberto Lopo si navíc osm minut před přestávkou vstřelil vlastní gól a Getafe muselo od 42. minuty dohrávat bez vyloučeného Juana Valery. Skóre uzavřel ve třetí minutě nastavení premiérovou trefou ročníku střídající Adrian.

Mexičan Carlos Vela rozhodl čtyřmi brankami o výhře San Sebastianu nad Celtou Vigo 4:3. Skóre otevřel v šesté minutě, další tři branky přidal během půlhodiny druhého poločasu. Čtyři branky dal naposledy ve španělské lize letos v červnu tehdejší útočník Sevilly Álvaro Negredo.

Atlético Madrid - Getafe 7:0
Branky: 26. a 52. García, 49. a 78. Villa, 37. vlastní Lopo, 69. Costa, 90.+3 Adrian

1. FC Barcelona 14 13 1 0 42:8 40
2. Atlético Madrid 14 12 1 1 38:9 37
3. Real Madrid 14 11 1 2 40:17 34
4. Villarreal 13 7 3 3 21:13 24
5. Bilbao 13 7 2 4 20:18 23
6. San Sebastian 14 5 5 4 23:20 20
7. Getafe 14 6 2 6 17:21 20
8. Valencie 13 5 2 6 17:21 17