Barcelona s obtížemi postoupila do semifinále poháru

25. 1. 2013 0:15
I přes komplikace postoupila Barcelona ve Španělském poháru do semifinále přes Málagu po vítězství 4:2
Radost hráčů Barcelony
Radost hráčů Barcelony | Foto: Reuters

Málaga - Španělský fotbalový pohár zná semifinalisty. K Realu Madrid a FC Sevilla se ve čtvrtek přidala i Barcelona a Atlético Madrid.

Katalánský klub nakonec v odvetném zápase přetlačil Málagu 4:2, Madridu stačila k postupu remíza s Betisem Sevilla 1:1.

Po překvapivé remíze 2:2 musela Barcelona na venkovní půdě vyhrát. A šla si za tím hned od začátku zápasu, už v 8. minutě totiž otevřel skóre Pedro. Málaga ovšem bleskově vyrovnala zásluhou Joaquína.

Katalánci hřešili na zahazování šancí, a tak hráči kráčeli do kabin za stavu 1:1. Po přestávce to opět byli svěřenci kouče Tita Vilanovy, kteří šli do vedení po Piquého ráně levačkou.

Barcelonu vyzve v semifinále Real

Hosté se z vedení ovšem opět neradovali dlouho. V 68. minutě vyrovnal Santa Cruz.

Barcelona se ale pak definitivně ujala vlády nad zápasem. Nejprve se trefil Iniesta a hned po něm potvrdil postup gólovou hlavičkou Messi.

Obhájce trofeje Barcelona se tak v semifinále potká s Realem Madrid. Druhou dvojici utvoří Atlético Madrid se Sevillou.

Výsledky odvet:

Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:1 (90. Molina z pen. - 45. Costa), první zápas 0:2, postupilo Atlético Madrid.

Málaga - Barcelona 2:4 (12. Joaquín, 68. Santa Cruz - 8. Pedro, 49. Piqué, 76. Iniesta, 80. Messi) první zápas 2:2, postoupila Barcelona.