Barcelona díky gólu Rakitiče vyhrála v Bilbau a dotáhla se na čelo

28. 8. 2016 22:19
Jediný gól Ivana Rakitiče stačil Barceloně k výhře nad Atleticem Bilbao a k dalším třem bodům do tabulky. V ní jsou Katalánci zatím stoprocentní.
Radost hráčů Barcelony
Radost hráčů Barcelony | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v druhém kole španělské ligy na hřišti Bilbaa 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v prvním poločase Ivan Rakitič. Baskický klub neprožívá ideální start sezony, neboť ve dvou zápasech nezískal ani bod. Barcelona je na tom opačně, bodově je stoprocentní.

Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu nebojácně a dostali se do první větší šance, Etxebarriu ale vychytal gólman Ter Stegen. V 21. minutě už se radovali hosté, když se po Turanově centru hlavou prosadil Rakitič. Ještě do konce poločasu mohl katalánský celek vést o dvě branky, Turan ale velkou příležitost zahodil.

I v druhém poločase byly k vidění možnosti na obou stranách. Ačkoliv Barcelona dominovala ve statistice držení míče (63 procent), střelecky bylo utkání poměrně vyrovnané (9:11 celkem, 4:2 na bránu). Lionel Messi se při svém 350. ligovém zápasu v dresu Barcelony prosadit nedokázal.

Tabulce vévodí překvapivě Las Palmas, které po výhře 4:2 ve Valencii v prvním kole dnes navázalo dalším ofenzivním koncertem. Granadu zdolalo 5:1, dvěma góly k vysoké výhře přispěl El Zhar.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Alavés - Gijón 0:0, Las Palmas - Granada 5:1 (23. a 69. El Zhar, 51. Boateng, 72. Momo, 85. Araújo - 45. Boga), Bilbao - FC Barcelona 0:1 (21. Rakitič), Villarreal - FC Sevilla 0:0