11. 5. 2009 19:11
Baník Ostrava - Mladá Boleslav 0:2
Baník je na zemi, na jaře vyhrál pouze jednou
Baník je na zemi, na jaře vyhrál pouze jednou | Foto: Jan Langer

Ostrava - Návrat Dušana Uhrina mladšího na lavičku Mladé Boleslavi nemohl skončit lépe. Středočeský klub porazil v pondělní dohrávce 27. kola Gambrinus ligy trápící se Baník na jeho hřišti 2:0 a dál bojuje o evropské poháry.

Utkání ale mělo hrdinu na trávníku, stal se jím teprve osmnáctiletý Jan Chramosta, který vstřelil obě branky hostů.

Zatímco Boleslav se posunula na čtvrté místo a na dvojici Sparta, Liberec ztrácí dva body, s ostravským týmem to nevypadá vůbec dobře.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Na jaře odehrál jedenáct zápasů a získal pouhých pět bodů.

Začátek zápasu na Bazalech se zdržel. Nemohlo za to nic jiného než počasí, které donutilo rozhodčí odložit výkop o více než pět minut. Bouřka sice stadion opustila, déšť ale ne.

Průtrž mračen jako by symbolizovala to, co se děje na trávníku.

Defenziva Baníku totiž stejně jako v posledních dvou domácích utkáních, kdy prohrála s Plzní a Zlínem, ukázala, že je naprosto z formy. A Mladá Boleslav toho dokázala využít.

Hned v sedmé minutě se prvoligový objev Jan Chramosta dostal k míči, vyhnul se obránci a parádně obstřelil skákajícího brankáře Bučka. Hostující mladík dal čtvrtý gól v lize, kterou hraje druhý měsíc.

Ze strany hráčů v růžových dresech to nebylo vše. Dál se tlačili do útoku, jako Poláček, jenž uháněl na jediného obránce, ale ztratil rychlost a přišel o míč. Na promoklém a těžkém trávníku to neměli fotbalisté s balonem snadné.

Čtěte více: Slavia konečně zabrala. Budějovice sestřelil Fořt

Boleslavští hráči se zakrátko radovali podruhé, jenže rozhodčí jim upřel zřejmě regulérní gól. Po střele Chramosty vyrazil Buček míč jen ke Kyselovi, který snadno poslal balon do sítě, ale podle pomezního stál v postavení mimo hru.

Hosté zahazovali další šance

Poté se hosté trochu zatáhli a vymyslet něco se snažil Baník. Snad až na akci ze 38. minuty, kdy hlavičku Zehera zneškodnil brankář Miller, domácí nic valného nepředvedli.

Čtěte dále: Sparta se bojí o Ligu mistrů. Chovanec: Rozhodl začátek

Druhá půle začala podobně jako ta první. Mladá Boleslav ovšem skórovala ještě dříve a znovu to byl Chramosta, jenž rozvlnit síť.

Před několika týdny neznámý fotbalista si v 48. minutě naběhl za obranu, v ideální chvíli mu nahrál Sylvestre a nový kanonýr přehodil vyběhnuvšího Bučka.

Ostravský gólman nechal v souboji nohy a zdálo se, že Chramosta utkání kvůli zranění nedohraje. Nakonec se dal do pořádku a hned za chvíli jej fauloval Pavlík. Domácí stoper za tento zákrok viděl druhou žlutou kartu a tedy i červenou.

Pro Baník a jeho tři tisíce fanoušků na Bazalech mohlo být hůře hned z následné akce.

Pecka si všiml Sylvestreho, který však trefil jen Chramostu. Míč doputoval ke Kyselovi, jenže i on stoprocentní šancí pohrdl. O pár vteřin později zase Rolko hlavičkoval těsně nad břevno.

Nebylo to vše. Čtvrthodiny před koncem si mladík poradil s nemotorným Neuwirthem a zase zaměstnal Bučka. V 87. minutě mohl dokonat hattrick, jeho střela překonala brankáře, ale skončila na tyči.

Přesto mu dva góly ke spokojenosti stačily - stejně jako stačily na výhru.

Výsledek:
Baník Ostrava - Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 6. a 47. Chramosta. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Drastík. ŽK: Pavlík - Pecka. ČK: 51. Pavlík. Diváci: 3013.
Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Pavlík, Tomašák - M. Lička, Marek - Rajtoral (54. Otepka), Lukeš, Mičola (54. Metelka) - Zeher (75. Kraut). Trenér: V. Lička.
Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Hrdlička, Sylvestre (68. Opiela), Poláček - Papadopulos (35. Pecka), Chramosta. Trenér: Uhrin ml.

1. Slavia 27 16 7 4 51:22 55
2. Sparta 27 13 8 6 41:23 47
3. Liberec 27 13 8 6 37:26 47
4. Mladá Boleslav 27 12 9 6 37:32 45
5. Olomouc 27 12 7 8 34:34 43
6. Teplice 27 12 6 9 32:20 42