Bál jsem se, přiznal po otřesu mozku Pavel Nedvěd

maj
7. 4. 2008 16:55
Pavel Nedvěd byl propuštěn z nemocnice

Palermo - Český fotbalista Pavel Nedvěd v pondělí opustil nemocnici, kam byl převezen po zranění v nedělním zápase Juventusu Turín na hřišti sicilského Palerma.

Záložník "Staré dámy" na trávníku vydržel pouhých dvacet minut. Bývalý kapitán národního týmu se v polovině prvního dějství srazil hlavou s domácím Robertem Guanou, následně byli oba hráči vystřídáni a převezeni na vyšetření.

Z palermské nemocnice Santa Sofia byli Nedvěd a Guana propuštěni o den později. Ačkoliv jejich souboj vypadal hrůzostrašně, kromě otřesu mozku lékaři nediagnostikovali vážnější zranění. Západočeský rodák pak připustil, že byl hodně otřesený.

"Je mi dobře. Skutečně se cítím mnohem lépe než včera. Všichni tu na mě byli milí a já jsem rád, že Guana vypadá také v pořádku," řekla podle serveru Goal.com opora Juventusu.

Po jednodenním pozorování propustili Pavla Nedvěda do péče klubových doktorů.

"Byl jsem z toho trochu vystrašen, když jsme se srazili hlavami. Stalo se mi to již před třemi roky a není vůbec dobré, když se to stane znovu," dodal pětatřicetiletý hráč.

Na mysli měl incident z doby, kdy ještě Juventus Turín hrál evropské poháry. Nedvěd tehdy v osmifinále Ligy mistrů neustál podobný souboj s Raúlem Bravem z Realu Madrid a také musel do nemocnice.

Českého fotbalistu možná ale ještě více mrzela porážka jeho celku, který v Palermu prohrál 2:3. Svěřenci Claudia Ranieriho přesto zůstávají na třetím místě.

"Je to smůla, že se nám nepovedlo otočit výsledek. Navíc mi řekli, že rozhodující branku vstřelil bývalý hráč Juventusu," zalitoval Nedvěd gólu Cassaniho z 87. minuty.