AS Řím zachránila penalta. Nedvěd kvůli zranění střídal

6. 4. 2008 22:35
AS Řím - FC Janov 3:2, Palermo - Juventus 3:2
Conti a Biondini z Cagliari se pokoušeli dohnat Kaká. Marně
Conti a Biondini z Cagliari se pokoušeli dohnat Kaká. Marně | Foto: Reuters

Řím/Bergamo - Dvaatřicátým kolem pokračovala italská nejvyšší soutěž. A oba favorité na titul bodovali naplno. AS Řím se štěstím porazil FC Janov, Inter Milán veze tři body z Bergama.

Odstup obou týmů tak zůstává stále čtyřbodový.

Fotbalisté AS Řím vstoupili výborně do utkání proti FC Janov, když během prvních šestnácti minut vstřelili dvě branky.
Nejprve skóroval Taddei a krátce po něm zvýšil náskok Vučinič. Ačkoliv za sebou domácí měli střetnutí v Lize mistrů, nevypadalo to tak, protože si ještě předtím vytvořili další šance. Právě Taddei i de Rossi však přestřelili.

Do konce poločasu už se skóre neměnilo a ani začátek druhé části nenaznačoval, že by se na výsledku něco změnilo. Jenže pak přišel krátce před uplynutím hodiny hry šok. Římský celek dvakrát inkasoval, Janovu na to stačilo necelých 120 vteřin.

AS zachránila penalta deset minut před koncem. Postavil se k ní de Rossi a zajistil domácím tři body, které je drží v boji o titul.
Tabulku vede po výhře v Bergamu Inter Milán stále se čtyřbodovým náskokem. Vítězství mu zajistily góly Vieiry a Balotelliho, domácí Atalanta dohrávala po vyloučení Cristiana Doniho o deseti.

AC konečně zabralo

Také AC Milán hrál před vlastními diváky a měl se jim z čeho zodpovídat. V poslední době se trápí, z deseti utkání vyhrál pouhé tři a další šanci na reparát měl proti Cagliari. Tentokráte ji svěřenci trenéra Ancelottiho využili.

Hned v osmé minutě utekl obráncům Kaká a po sólové akci přesně zakončil z hranice vápna. Brankář Storari neměl proti jeho šanci a podobné to bylo i půlhodině hry, kdy se přesnou hlavičkou po rohu prosadil Inzaghi.

Hostující celek sice snížil v 49. minutě Contim. Jenže definitivu dal milánskému mužstvu, které bojuje o Ligu mistrů, v 69. minutě opět Inzaghi. Marek Jankulovski v dresu domácích znovu chyběl pro zranění.

Vyhrát však dokázala i Fiorentina, v jejíž sestavě tentokrát chyběl Tomáš Ujfaluši. Přesto to na výkon týmu nemělo vliv a domácí si poradili 2:0 s Regginou. "Fialky" tak stále drží před AC Milán čtyřbodový náskok na čtvrtém místě tabulky.

V boji o postup do předkola Ligy mistrů uspěla i Sampdoria Janov, která vyhrála doma nad Livornem. Naopak remízou na hřišti Sieny zaváhalo Udinese a přepustilo šestou příčku právě Janovským.

Lukáš Jarolím strávil celé utkání pouze na lavičce náhradníků domácího celku.

Ze zisku jednoho bodu se mohl radovat i David Rozehnal, jehož Lazio remizovalo v Parmě. Český reprezentant se na hřiště dostal až ve druhém poločase, když ve 62. minutě vystřídal spoluhráče Radua.

Zranění Nedvěda

Ve večerní nedělní dohrávce zavítal Juventus do sicilského Palerma. V základní sestavě "Staré dámy" nechyběli oba čeští fotbalisté - Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera.

Bývalý kapitán národního týmu však na hřišti vydržel jen je jednadvacet minut. Poté se v hlavičkovém souboji srazil s domácím Guanou a oba hráči museli po delším přerušení hry střídat.

V té době už Palermo vedlo, když se už po deseti minutách od úvodního hvizdu prosadil Amauri. Stejný hráč pak v nastaveném čase prvního poločasu přidal druhou branku.

To už bylo moc na hostující kouče Ranieriho, který se vůbec nerozpakoval a do druhé půle poslal dva nové hráče. Ze hřiště odešli Grygera a Nocerino, jejich místa zaujali Salihamidžič a Tiago. Juventus tak vyčerpal všechny možnosti střídaní již v 46. minutě.

Oba čerství hráči hru ožili a snaha Juventusu byla korunována dvěma góly nestárnoucího kapitána Alessandra Del Piera.

"Bianconeri" měli i další šance, ale Camoranesi, Trezequet ani Iaquinta je nevyužili. Nakonec udeřilo na druhé straně. Po přímém kopu Palerma se tři minuty před koncem trefil Cassani a zajistil domácím tři body.

AS Řím - FC Janov 3:2

Branky: 14. Taddei, 17. Vučinič, 80. z pen. de Rossi - 58. Rossi, 59. León
AC Milán - Cagliari 3:1
Branky: 8. Kaká, 31. a 69. Inzaghi - 49. Conti
Siena - Udinese 1:1