AS Řím snížilo náskok Interu. Juventus zařízla penalta

rou, roj
24. 2. 2008 22:30
Závěr zápasu vyvolal bouři nevole

Řím - Náskok fotbalistů Interu Milán v italské lize se po čtyřiadvacátém kole sníží na devět bodů. Suverénní lídr soutěže remizoval se Sampdorií Janov 1:1, zatímco druhé AS Řím porazilo Fiorentinu 1:0.

Inter byl v Janově blízko prví porážky v sezoně. Domácí vedli po gólou aktivního Antonia Cassana. Alespoň bod zachránil pro obhájce titulu hlavou Hernan Crespo. Argentinský fotbalista si čtvrt hodiny před koncem naskočil na křížný pas Dejana Stankoviče a srovnal na 1:1.

Kouč Interu Robert Mancini, jenž se musel vyrovnávat s úterní porážkou z Liverpoolu, cestoval na půdu svého bývalého klubu bez zraněných útočníků Zlatana Ibrahimoviče a Julia Cruze.

AS Řím porazilo čtvrtou Fiorentinu díky spornému gólu Brazilce Cicinha, jenž byl v nastaveném čase vyloučen. Tomáš Ujfaluši odehrál v dresu hostů celé utkání na pravé straně obrany.

Divoký duel sehrál v Udine tým FC Janov. Domácí bez Tomáše Zápotočného na soupisce sice díky Di Natalemu proměnili dvě penalty, ale přesto nakonec prohráli 3:5. K výhře hostů přispěl hattrickem Borriello.

Siena si odváží z Bergama bod za remízu 2:2. Za hosty nastoupil na levé straně zálohy ex-slávista Lukáš Jarolím.

Juventus překvapivě prohrál a nezvládl emoce

Fotbalisté Juventusu prohráli v sobotním zápase italské Série A na hřišti zachraňující se Regginy 1:2.

O překvapivém vítězství domácích rozhodla penalta, kterou ve třetí minutě nastaveného času proměnil Amoruso.

Cirillo zatáhl míč po pravé straně a hledal ve vápně právě Amorusa, toho ale při bláznivém pokusu odkopnout míč do bezpečí nůžkami, zasáhl do hlavy Sissoko a rozhodčí ukázal k obrovské nelibosti hráčů Juventusu na značku pokutového kopu.

Drama v Birminghamu: Zlomená noha a ztráta Arsenalu

Sám Amoruso nabídnutou šanci s přehledem využil a vrátil tři body domácím. Ti v zápase vedli brankou Brienzy z 32. minuty, ale Alessandro Del Piero dvacet minut před koncem vyrovnal.

Po závěrečném hvizdu ještě některý z hráčů Juventusu, za který celý zápas odehrál Pavel Nedvěd a 61 minut Zdeněk Grygera, zajel skluzem do střelce rozhodující branky Amorusa a dostal červenou kartu, zatímco se na hřišti strhla menší strkanice.

To ale nic nezměnilo na tom, že Reggina získala v boji o záchranu v Sérii A nečekané, a o to cennější tři body.

Ve druhém sobotním zápase padlo málo vídaných osm branek, když Parma přišla na hřišti FC Turín o tříbrankové vedení.

Empoli FC - Calcio Catania 2:0