Drama v Birminghamu: Zlomená noha a ztráta Arsenalu

24. 2. 2008 19:18
Útočníka Kanonýrů Eduarda brutálně zranil Taylor
Trenérovi Arsenalu Arsenu Wengerovi znovu přibyly vrásky.
Trenérovi Arsenalu Arsenu Wengerovi znovu přibyly vrásky. | Foto: Reuters

Birmingham - Hodně dramatický zápas sehrál vedoucí celek anglické Premier League Arsenal na hřišti Birminghamu.

Kanonýři hráli celé utkání přesilovku po brutálním faulu Taylora, dokázali zvrátit nepříznivý stav, aby nakonec v nastaveném čase přišli o vítězství po zbytečném faulu Clichyho.

Už ve třetí minutě zápasu předvedl neuvěřitelný zkrat domácí obránce Martin Taylor, který zajel brutálním skluzem do Eduarda.

Čtěte více:
Chelsea ztrácí osm milionů denně. Abramovič dál utrácí

Brazilský útočník s chorvatským pasem byl dlouho ošetřován na hrací ploše, než mohl být vůbec odnesen na nosítkách. Ve hře se mohlo pokračovat až po téměř osmi minutách.

Taylor dostal okamžitě červenou kartu, zatímco střelec Arsenalu ležel bezvládně na zemi. Televizní stanice Sky dokonce odmítla odvysílat záznam hrůzostrašného zákroku.

Eduardo byl okamžitě převezen do nemocnice a i zdravotníci na stadionu prý byli šokováni otřesným pohledem na jeho zlomenou nohu.

I přes v deseti šli domácí ve 28. minutě do vedení - gólově se prosadili z první šance. Manuel Almunia, který znovu nahradil v brance Arsenalu Jense Lehmanna, nestačil na přesný přímý kop McFaddena a domácí vedli.

Penalta v nastavení dala šanci Manchesteru

Kanonýři, kteří stále hrají bez zraněného českého záložníka Tomáše Rosického, se dočkali vyrovnání po pěti minutách druhého poločasu.

Svoji první branku v Premier League si připsal Theo Walcott, který v zápětí přidal chladnokrevně i druhý zásah a sám se postaral o otočení zápasu.

Jenže to stále nebylo vše - ve třetí minutě nastavení Clichy fauloval ve vápně Parnabyho a Birmingham mohl zahrávat penaltu.

K té se postavil McFadden a nekompromisně vyrovnal na konečných 2:2. Arsenal tak dal šanci Manchesteru, aby mohl snížit jeho náskok v čele Premier League. A svěřenci Alexe Fergussona nezaváhali.

Na hřišti Newcastlu si s chutí zastříleli, po dvou gólech zaznamenali Rooney a Cristiano Ronaldo, debakl Newcastlu dokonal v 90. minutě Saha. "Straky" dokázaly v 79. minutě jen snížit gólem Diagne-Fayeho.

Dramatický zápas se hrál v Liverpoolu, který hostil Middlesbrough. Hosté šli do vedení gólem Tuncaye z deváté minuty, ale "Reds" dokázali zápas otočit.

Hlavním hrdinou večera byl Torres, který během dvou minut ještě v prvním poločase otočil skóre a v půl hodiny před koncem završil hattrick. Downingův kontaktní gól na 2:3 už ze strany Middlesbrough přišel pozdě.

Fotbalisté Readingu zažívají těžké období. Ani Marek Matějovský, jenž odehrál celý zápas, nepomohl svému týmu dosáhnout na body doma proti Aston Ville. Na dva góly hostů ze závěrů poločasů dokázal odpovědět jen brankou na 1:2 Nicky Shorey. Reading se tak krčí až na osmnácté příčce.

Reading - Aston Villa 1:2