Arsenalu stačilo na obrat proti Barceloně pět minut

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 2. 2011 22:40
Arsenal - Barcelona 2:1, AS Řím - Šachtar 2:3

Praha - V osmifinále gigantů Arsenal - Barcelona má po prvním utkání blíž k postupu anglický celek.

Ten musel proti katalánskému soupeři dohánět jednobrankové manko, které v polovině úvodní půle zařídil David Villa. V poslední čtvrthodince se však v rozmezí pěti minut trefili Robin van Persie s Andrejem Aršavinem a zařídili pro Arsenal výhru 2:1.

Český záložník Tomáš Rosický se na hřiště nedostal.

Naopak od začátku zápasu nastoupil další český středopolař Tomáš Hübschamnn, který pomohl v dalším osmifinále mezi AS Řím a Šachtarem Doněck k překvapivému vítězství hostů z Ukrajiny 3:2.

Gattuso se omluvil za své řádění. Redknapp žádá tresty
Tottenham vyloupil San Siro, Raúl vyrovnal ve Valencii

Přestože Arsenal začal jako správný domácí tým náporem a šancemi ofenzivních es Van Persieho a Fabregase, vyzníval ostře sledovaný duel většinu hracího období pro Barcelonu. A ta se kromě územní převahy brzy také začala prosazovat útočnými výpady.

Do dobrých střeleckých pozic se dostal především kouzelník Messi, jenže nejprve mířil z úhlu mimo, o chvíli později zas zvolil pro přelobování gólmana Szczesneho příliš malý oblouk.

A tak se argentinský útočník raději převtělil do role nahrávače, což rozhodně nebyla špatná proměna. Ve 26. minutě šikovně prostrčil míč na nastartovaného Villu, který tváří v tvář Szczesnemu chladnokrevně zakončil mezi brankářovy nohy, a Barcelona vedla. Do dalších šancí se dostal i Pedro, ovšem tentokrát již polský strážce svatyně Londýňanů nekapituloval.

Ve druhé půli Barcelona zápas svou typickou hrou plnou přihrávek kontrolovala. Blízko k navýšení náskoku byl znovu Messi, jenže ani tentokrát se jeho individuální akci gólové tečky nedostalo.

Trenér Arsenalu Wenger se snažil své mužstvo rozproudit střídáním, což se mu čtvrt hodiny před koncem vyplatilo. Nejprve Van Persie překvapil Valdése střelou z velkého úhlu a o pět minut později využil rychlý brejk a výbornou přihrávku Nasriho z pravé strany Aršavin.