Arsenal zdolal Wolverhamton. A poskočil na druhé místo

7. 11. 2009 20:26
Man. City - Burnley 3:3, Tottenham - Sunderland 2:0
Fotbalisté Tottenhamu jsou na čtvrté příčce
Fotbalisté Tottenhamu jsou na čtvrté příčce | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu pokračují v letošných velmi dobrých výkonech a po zvítězili i v sobotním střenutí dvanáctého kola na hřišti Wolverhamptonu jistě 4:1.

Kanonýři se navíc v nedohrané tabulce přesunuli už na druhou příčku, jelikož k současným pětadvaceti bodům mají i lepší skóre než třetí Manchester United.

Ten však dohrává svůj zápas v neděli na půdě Chelsea.

Otázka, kdo v podvečerním klání získá všechny tři body, byla de facto zodpovězena už po první půli, kdy Arsenal vedl (také díky dvěma vlastním gólům domácích) již o tři branky.

Ve druhé půli pak ještě zvýšil náskok Andrej Aršavin. Wolverhamtpon pak už jen snížil zásluhou Craddocka. Vítěznou radost si pak mohl na hřišti vychutnat Tomáš Rosický, jenž vystřídal devatenáct minut před koncem Eduarda.

Darren Bent nedal proti bývalému klubu penaltu

Nezaváhal také druhý londýnský celek, a sice Tottenham Hotspur. Ten porazil před vlastními diváky Sunderland 2:0 a s dvaadvaceti body mu patří čtvrté místo.

Účet odpoledního střetnutí otevřel po dvanácti minutách Robbie Keane, jenž nadvakrát překonal gólmana Gordona.

Hosté měli velkou šanci na vyrovnání na začátku druhé půle, kdy brankář Gomez srazil v pokutovém území Malbranqua a rozhodčí nařídil pokutový kop.

K němu se postavil bývalý hráč Tottenhamu Darren Bent, ovšem brazilský gólman svůj prohřešek napravil a bývalého spoluhráče stylově vychytal.

Zdrcenému Sunderlandu pak vzal dvaadvacet minut před koncem šanci na bodový zisk druhou brankou Tom Huddlestone.

Dech začíná ztrácet i ambiciózní Manchester City. Ten uhrál v domácím souboji s nováčkem Burnley jen remízu 3.3 a v nedohrané tabulce ztrácí na vedoucí Chelsea sedm bodů.