Arsenal padl s Newcastlem, Liverpool zaskočil Chelsea

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
7. 11. 2010 19:19
Manchester City vyhrál ve West Bromwichi

Londýn - Již druhou porážku si tento týden připsal na své konto londýnský Arsenal, jenž po prohře s Šachtarem Doněck v Lize mistrů v neděli nestačil na Newcastle United a prohrál s ním 0:1.

Nedokázal tak využít zaváhání Chelsea, která ve šlágru kola podlehla Liverpoolu 0:2.

O výsledku zápasu, hraného na Emirates Stadium, rozhodl těsně před přestávkou Andrew Carroll, ovšem velký podíl na brance "Strak" měl brankář domácích Lukasz Fabianski, který nedokázal lapit centr Joeye Bartona, a umožnil tak hostujícímu forvardovi hlavičkovat v podstatě do prázdné brány.

Manchester United vyhrál gólem z třetí minuty nastavení
Manchester udržel neporazitelnost i proti Tottenhamu

"Kanonýři", v jejichž sestavě chyběl český záložník Tomáš Rosický, poté sice vrhli všechny síly do útoku, ovšem jejich snaha vyzněla na prázdno. Ke vstřelení branky jim nepomohl ani navrátivší se Robin van Persie, jenž se na trávníku objevil po dlouhé pauze způsobené zraněním.

Mario Balotelli
Mario Balotelli | Foto: Reuters

Na Arsenal se navíc bodově dotáhl Manchester City, který v neděli naplno bodoval po třech porážkách v řadě. Citizens vyhráli na hřišti nováčka Premier League West Bromwich Albionu 0:2.

O obě branky se postaral supertalent Mario Balotelli, který dostal v základu přednost před Emanuelem Adebayorem.

Horkokrevný Ital ovšem zápas nedohrál, když byl po hodině hry vyloučen za strkanici se soupeřem. Manciniho svěřenci každopádně alespoň částečně napravili blamáž z Evropské ligy, kde ve čtvrtek senzačně podlehli 1:3 Lechu Poznaň.

Ve šlágru jedenáctého kola překvapivě hladce zvítězil Liverpool nad lídrem tabulky Chelsea 2:0. O obě branky se ještě v prvním poločase postaral španělský forvard Fernando Torres, jenž svému týmu trefil teprve třetí vítězství v sezoně. Naopak Chelsea v lize prohrála teprve podruhé, když si po Manchesteru City na obhájce trofeje vyšlápl právě Liverpool. "Reds" nyní okupují devátou příčku tabulky, o deset bodů za vedoucí Chelsea.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Arsenal - Newcastle 0:1 (45. Carroll), West Bromwich - Manchester City 0:2 (20. a 26. Balotelli), Liverpool - Chelsea 2:0 (11. a 45. Torres)

1. Chelsea 11 8 1 2 27:5 25
2. Manchester United 11 6 5 0 24:13 23
3. Arsenal 11 6 2 3 22:11 20
4. Manchester City 11 6 2 3 15:10 20
5. Newcastle 11 5 2 4 20:14 17
6. Bolton 11 3 6 2 17:16 15
7. Tottenham 11 4 3 4 13:14 15
8. Sunderland 11 3 6 2 11:12 15