1. 11. 2010 23:10
V pondělní dohrávce Blackpool porazil West Bromwich.
Arsenal vybojoval výhru až dvě minuty před koncem
Arsenal vybojoval výhru až dvě minuty před koncem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance otočili zápas 10. kola anglické ligy v Blackburnu a vyhráli 2:1. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho díky gólu Branislava Ivanoviče z 84. minuty dál vedou tabulku o pět bodů před Arsenalem.

Tomu zajistil nejtěsnější domácí výhru 1:0 nad posledním West Hamem dvě minuty před koncem Alexandre Song.

Manchester United porazil ve šlágru kola Tottenham na svém hřišti 2:0 a zůstává jediným neporaženým týmem. Manchester City nečekaně prohrál 1:2 na půdě předposledního Wolverhamptonu a podruhé za sebou v soutěži nebodoval.

Chyba sudího, nebo gólmana? Anglii rozdělil ´divný´ gól
Kanonýr Rooney bude marodit déle. Zranil se i Owen

Policie zatkla Klasniče. Kvůli údajnému znásilnění
První zápas a gól. Bezdomovec si podmanil Manchester

Misrovskou Chelsea na stadionu Ewood Park zaskočil po 20 minutách hlavičkující útočník Benjani Mwaruwari, který překonal Čecha po pěti soutěžních zápasech a 502 minutách. Hosté stihli vyrovnat ještě před přestávkou, když ve 39. minutě po Drogbově přiklepnutí zavěsil dělovkou zblízka Nicolas Anelka.

Francouzský útočník potvrdil proti Blackburnu svou výjimečnou střeleckou formu a v patnáctém ligovém utkání mu vstřelil už jedenáctou branku. "Blues" byli blízku třetímu ligovému venkovnímu utkání za sebou bez vítězství, ale šest minut před koncem dokonal obrat srbský obránce Ivanovič.

Rosický zůstal jen na lavičce

Arsenal se v londýnském derby proti outsiderovi dlouho trápil. Naděje West Hamu držel výbornými zákroky brankář Robert Green a domácí trefili v druhém poločase dvakrát brankovou konstrukci. Tři body zajistil "Kanonýrům" až v 88. minutě kamerunský záložník Song, který zblízka hlavičkoval po nadýchaném centru Gaela Clichyho.

Pouze na lavičce Arsenalu zůstal záložník Tomáš Rosický, který poprvé v sezoně nezasáhl do utkání Premier League ani jako střídající hráč. Nezahráli si ani záložník West Hamu Radoslav Kováč a náhradní brankář Marek Štěch.

Manchester United bez zraněného útočníka Wayneho Rooneyho potvrdil proti Tottenhamu výbornou bilanci. Svěřenci Alexe Fergusona v posledních 26 utkáních s londýnským celkem neprohráli a na svém stadionu Old Trafford je "Kohouti" neporazili už 21 let. Skóre otevřel po půl hodině hry ze standardní situaci razantní hlavičkou srbský stoper a kapitán Nemanja Vidič.

Druhou kontroverzní branku rozhodl utkání šest minut před koncem křídelní záložník Nani. Portugalec zahrál rukou a hostující brankář Heurelho Gomes si poté v domnění rozehrání standardní situace předkopl míč, který vracející se Nani překvapivě umístil do branky. Rozhodčí Marc Clattenburg uznal gól i přes mohutné protesty hráčů Tottenhamu.

Ambiciózní Manchester City začal proti Wolverphamptonu dobře a ve 23. minutě se po Adebayorově penaltě dostal do vedení. Nenad Milijaš ale už po sedmi minutách vyrovnal a David Edwards v druhém poločase rozhodl o teprve druhé výhře "Vlků" v sezoně. Hostům v útoku citelně chyběl zraněný nejlepší střelec Carlos Tévez, kterého nedokázal zastoupit ani talentovaný Mario Balotelli. Letní posila z Interu Milán se vrátila po více než dvouměsíčním zranění kolena a poprvé v novém klubu nastoupila v základní sestavě.

V neděli si teprve třetí ligové vítězství v sezoně připsal Liverpool, který dokázal zvítězit v Boltonu 0:1. O jedinou přesnou trefu zápasu se postaral v 86. minutě Maxi Rodriguez. Reds se díky vítězství posunuli na dvanáctou příčku tabulky Premier League, nicméně na vedoucí Chelsea ztrácí tento klub "velké čtyřky" i tak třináct bodů.

V dalším utkání deklasoval nováček Newcastle díky hattricku Kevina Nolana a dvěma gólům Sholy Ameobiho Sunderland 5:1. Za "Černé kočky" snížil až v poslední minutě kanonýr Darren Bent.

Záložník Nolan se trefil v domácí soutěži už sedmkrát a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucí duo Florenta Maloudu z Chelsea a Carlose Téveze z Manchesteru City.