Manchester United vyhrál gólem z třetí minuty nastavení

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 11. 2010 18:45
Bolton - Tottenham 4:2, Man United - Wolves 2:1

Praha - Fotbalisté Wolverhamptonu byli jen blízko k tomu, aby se postarali o velké překvapení na Manchesteru United.

V 11. kole Premier League zajistil výhru Manchesteru (2:1) nad předposledním týmem Premier League až brankou v třetí minutě nastaveného času Korejec Pak Či-song.

Ten vstřelil i úvodní gól zápasu, když se trefil v poslední minutě prvního poločasu. Za hosty však srovnal odchovanec Manchesteru Sylvan Ebanks-Blake a dlouho to vypadalo na dělbu bodů.

V 93. minutě se ale podruhé trefil Pak, a vylepšil tak náladu bývalému anglickému reprezentantovi Owenu Hargreavesovi, který si zahrál v základní sestavě United po více než dvou letech, protože ho provázely problémy se zraněnými koleny a záněty šlach.

Manchester udržel neporazitelnost i proti Tottenhamu
Chyba sudího, nebo gólmana? Anglii rozdělil ´divný´ gól

Na trávníku však vydržel jen deset minut a poté s poraněným svalem odkulhal do šatny.

Manchester se tak v tabulce posunul na druhé místo o dva body za vedoucí Chelsea. Ta však dohrává kolo v neděli na hřišti Liverpoolu.

Poslední místo v tabulce i přes prohru Wolves zůstává West Hamu. Přestože si vypracoval dvoubrankové vedení v Birminghamu, nakonec jen remizoval 2:2. Český záložník West Hamu Radoslav Kováč nastoupil na hřiště v nastavení na poslední minutu.

Tottenham dostal v Boltonu čtyři góly

Neuspěl naopak další anglický zástupce v Lize mistrů Tottenham. Poté, co v úterý porazil na svém hřišti obhájce titulu z Interu Milán, inkasoval čtyři branky na hřišti Boltonu.

Fotbalisté Boltonu se radují z výhry na hřišti Bayernu Mnichov.
Fotbalisté Boltonu se radují z výhry na hřišti Bayernu Mnichov. | Foto: Reuters

Velkou zásluhu na výhře 4:2 měl kapitán domácího týmu Kevin Davies, který skóroval dvakrát.

Bolton sice vedl čtvrthodinu před koncem už o tři branky, výhru si však zajistil až v prodloužení. Hutton s Pavljučenkem totiž v závěru snížili na jednobrankový rozdíl, pojistku tří bodů pro Bolton však v druhé minutě nastavení přidal Petrov.

Tottenhamu viditelně scházel nizozemský záložník Rafael van der Vaart, který nenastoupil kvůli zranění podkolenní šlachy. Celý zápas naopak odehrál ve vynikající formě hrající Gareth Bale, tentokrát však tolik jako v zápasech s Interem vidět nebyl.

Dařilo se ghanskému útočníkovi Sunderlandu Asamoahu Gyanovi, který dvěma góly zařídil Sunderlandu vítězství nad Stoke.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Bolton - Tottenham 4:2 (31. a 76. z pen. Davies, 56. Steinsson, 90.+2 Petrov - 79. Hutton, 87. Pavljučenko), Birmingham - West Ham United 2:2 (64. Jerome, 73. Ridgewell - 48. Piquionne, 58. Behrami), Blackburn - Wigan 2:1 (58. Pedersen, 68. Roberts - 75. N'Zogbia), Blackpool - Everton 2:2 (10. Eardley, 48. Vaughan - 13. Cahill, 50. Coleman), Fulham - Aston Villa 1:1 (90. Hangeland - 41. Albrighton), Manchester United - Wolverhampton 2:1 (45. a 90.+3 Pak Či-song - 66. Ebanks-Blake), Sunderland - Stoke 2:0 (9. a 86. Ebanks-Blake).

1. Chelsea 10 8 1 1 27:3 25
2. Manchester United 11 6 5 0 24:13 23
3. Arsenal 10 6 2 2 22:10 20
4. Manchester City 10 5 2 3 13:10 17
5. Bolton 11 3 6 2 17:16 15
6. Tottenham 11 4 3 4 13:14 15
7. Sunderland 11 3 6 2 11:12 15
8. West Bromwich 10 4 3 3 14:17 15