Sport Sport, Red Spo
27. 2. 2009 12:00
AC Milán nepostoupilo ani do osmifinále Poháru UEFA
AC Milán takovou radost, jakou byl triumf v Lize mistrů, hned tak nezažije
AC Milán takovou radost, jakou byl triumf v Lize mistrů, hned tak nezažije | Foto: Reuters

Brémy - Ani přítomnost Davida Beckhama nepomohla. AC Milán byl ve čtvrtek vyřazen z Poháru UEFA a už se bude soustředit jen na boj o titul, v němž ale výrazně zaostává.

Jeden z největších favoritů soutěže, který se kvůli špatným ligovým výsledkům v loňském roce nedostal ani do Ligy mistrů, nezažívá šťastné období. Konec v evropských pohárech to potvrdil.

AC Milán si z Brém odvezl příznivou remízu 1:1 a na San Siru si měl zajistit účast v osmifinále.

Bitvu začal dobře, po brankách Pirla a Pata se ujal vedení 2:0. Jenže hosté se ve druhé půli probrali a dvěma góly Pizarra vydolovali postupovou remízu 2:2.

Čtěte dále: AC Milán v Poháru UEFA skončil. Hamburk nezaváhal

Stačilo "málo" a hned se mluví o nejisté pozici kouče Carla Ancelottiho.

"Jsem zklamaný a vím, že se nemůžu schovávat. Jako trenér nesu plnou zodpovědnost za výsledek. Musíme zjistit, jaké chyby jsme udělali a pro příště je odstranit," prohlásil zakrátko šedesátiletý lodivod.

Jankulovski hrál patnáct minut

AC Milán, který ještě v roce 2007 slavil triumf v milionářské Champions League, hodlal vyhrát letos alespoň Pohár UEFA. Daleko nedošel. "Právě z toho jsem rozčarovaný," dodal Ancelotti.

Kouč nechtěl házet vinu na hráče. Zvláště ne na zálohu, která se však moc nepředvedla.

Ačkoliv hrál David Beckham celý zápas (v Německu nastoupil jen na závěrečné minuty), jeho výkon zůstal za očekáváním. Při utkáních Serie A ukázal mnohem více. Na Marka Jankulovského se dostalo až na závěrečnou čtvrthodinu.

"Je jasné, že Ancelotti teď bude pod větším tlakem. Rozhodnutí o jeho budoucnosti však udělá prezident a vedení, ne hráči. Ale stojíme za ním," uvedl Gianluca Zambrotta.

AC pojede o víkendu do Janova, kde v těžkém duelu změří síly s tamní Sampdorií.

Pokud neuspěje, může zapomenout na titul. Nyní mu patří třetí příčka a na vedoucí Inter ztrácí už jedenáct bodů. "Možná jsme skončili v Poháru UEFA, ale boj o titul je otevřený. Chceme Scudetto (titul v lize i v poháru) a věříme, že máme šanci," dodal Zambrotta.