AC Milán v Poháru UEFA skončil. Hamburk nezaváhal

26. 2. 2009 23:31
CSKA Moskva - A.Villa 2:0, Galatasaray - Bordeaux 4:3
Aston Villa v Poháru UEFA dohrála
Aston Villa v Poháru UEFA dohrála | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Aston Villy se ve čtvrtek předčasně rozloučili s Pohárem UEFA, když prohráli v odvetném utkání třetího kola na hřišti CSKA Moskvy 0:2.

Ruský celek si před týdnem přivezl z Birminghamu nadějný výsledek 1:1 a i v domácím prostředí působil daleko sebevědoměji.

Branek se však diváci dočkali až po přestávce, kdy nejprve otevřel účet utkání pohotovou střelou Žirkov a poté zmařil naděje hostů v nastaveném čase Vagner Love.

Postup tak mohli oslavovat i čeští mladíci Tomáš Necid a Luboš Kalouda. Ani jeden však do důležitého utkání nezasáhl.

Zatímco Kalouda nebyl ani lavičce náhradníků, aktuálně nejlepší střelec Gambrinus ligy Necid nemůže za CSKA v Poháru UEFA vůbec hrát. Již na podzim totiž působil ve stejné soutěži v dresu pražské Slavie.

Postup neunikl ani kapitánovi Hamburku, Davidu Jarolímovi. Německý tým zdolal v odvetě na domácím hřišti Nijmegen 1:0 a hladce tak proklouzl do osmifinále.

Nedařilo se naopak Wolfsburgu, který podlehl před vlastními diváky Paris SG 1:3. K všeobecnému neúspěchu přispěl i český obránce Jan Šimůnek, po jehož fauĺu se v prvním poločase kopal proti brance domácích pokutový kop.

Ten následně proměnil útočník Péguy Luyindula a nasměroval tak úvodní trefou hosty ke konečnému vítězství.

Baroš se neprosadil. Galatasaray přesto postoupil

Gólovou přestřelku viděli diváci v Istanbulu, kde místní Galatasaray zvítězil nad Girodins Bordeaux 4:3, postup si ovšem doslova urval až v závěrečných minutách.

Turecký celek, v jehož barvách nastoupil i Milan Baroš měl sice špatný vstup do utkání, ale v dalším průběhu dokázal, také díky tradiční bouřlivé podpoře svých fanoušků, vývoj střetnutí otočit.

Když ještě v dvaasedmdesáté minutě svítilo na světelné tabuli skóre 3:1, málokdo by z domácích přiznivců očekával drama.

Bordeaux však dokázalo během tří minut vstřelit dva góly a tento nerozhodný výsledek je najednou posouval do další fáze. Rozhodnutí proto přišlo až v samotném závěru, kdy převážil misky vah na stranu Galatasaraye Sabri Sarioglu.

AC Milán skončil. Zenit vyhrál i ve Stuttgartu

Oslavovat může i Zenit Petrohrad, který i bez pomoci českého záložníka Radka Širla zvítězil na půdě VfB Stuttgart 2:1 a zajistil si účast v osmifinále.

Zcela opačné pocity naopak prožívá Marek Jankulovski, jehož AC Milán nedokázalo ani v odvetném utkání porazit Werder Brémy a po domácí remíze 2:2 jejich účast v evropské soutěži končí.

"Rossoneri" měli přitom zápas dobře rozehraný a po brankách Pirla a Pata vedli po první půli 2:0. Svěřencům Carla Ancelottiho však hrubě nevyšla druhá část, v níž neuhlídali hostujícího útočníka Pizzara, který dvěma brankami vyrovnal.

A jelikož první zápas skončil 1:1, může postup slavit německý celek.

Metalist Charkov - Sampdoria Janov 2:0