Anglická reprezentace? Banda sobců, tvrdí Scholes

Sport Sport
10. 7. 2011 14:30
"Radši přihrají na 80 metrů, aby si jich někdo všiml."
Paul Scholes kritizuje poměry v anglické reprezentaci.
Paul Scholes kritizuje poměry v anglické reprezentaci. | Foto: Reuters

Manchester - Banda sobců, pro které je důležitější vlastní prospěch a sláva, než kolektivní úspěch. Tak vidí anglický reprezentační tým jeho bývalý člen Paul Scholes.

Bývalý hráč Manchesteru United pro BBC uvedl, že sobectví spoluhráčů bylo jedním z důvodů, proč v roce 2004 skončil s reprezentací. V pouhých devětadvaceti letech.

Čtěte také:

VIDEO Beckham rozhodl zápas gólem přímo z rohu
Cannavaro ukončil kariéru, pomůže Haškovi v Dubaji

"Prostě jsem už toho měl dost. Když jdete hrát za tým, chcete být jeho součástí. Ale byli tam  jednotlivci, kterým jde jen o jejich vlastní slávu. Místo lehké přihrávky na deset metrů budou raději přihrávat na osmdesát, aby si jich lidé všimli," řekl Scholes.

Hra anglického národního týmu je prý pravým opakem španělského fotbalu, který staví na kolektivním výkonu.

"Vždycky jsem měl pocit, že hráči z menších týmů používají reprezentaci jako cestu do předních klubů. Myslím, že jsou to sobečtí lidé. To je vůbec největší problém anglických hráčů. Když se podíváte na Španělsko, je to přesně naopak, ti hráči hrají jeden za druhého. Nedělají věci, které by neprospěly týmu," uvedl ryšavý záložník.

Scholes letos v květnu uzavřel svou sportovní kariéru a momentálně pracuje jako jeden z trenéru v Manchesteru United.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy