Anglická reprezentace? Banda sobců, tvrdí Scholes

Sport Sport
10. 7. 2011 14:30
"Radši přihrají na 80 metrů, aby si jich někdo všiml."
Paul Scholes kritizuje poměry v anglické reprezentaci.
Paul Scholes kritizuje poměry v anglické reprezentaci. | Foto: Reuters

Manchester - Banda sobců, pro které je důležitější vlastní prospěch a sláva, než kolektivní úspěch. Tak vidí anglický reprezentační tým jeho bývalý člen Paul Scholes.

Bývalý hráč Manchesteru United pro BBC uvedl, že sobectví spoluhráčů bylo jedním z důvodů, proč v roce 2004 skončil s reprezentací. V pouhých devětadvaceti letech.

Čtěte také:

VIDEO Beckham rozhodl zápas gólem přímo z rohu
Cannavaro ukončil kariéru, pomůže Haškovi v Dubaji

"Prostě jsem už toho měl dost. Když jdete hrát za tým, chcete být jeho součástí. Ale byli tam  jednotlivci, kterým jde jen o jejich vlastní slávu. Místo lehké přihrávky na deset metrů budou raději přihrávat na osmdesát, aby si jich lidé všimli," řekl Scholes.

Hra anglického národního týmu je prý pravým opakem španělského fotbalu, který staví na kolektivním výkonu.

"Vždycky jsem měl pocit, že hráči z menších týmů používají reprezentaci jako cestu do předních klubů. Myslím, že jsou to sobečtí lidé. To je vůbec největší problém anglických hráčů. Když se podíváte na Španělsko, je to přesně naopak, ti hráči hrají jeden za druhého. Nedělají věci, které by neprospěly týmu," uvedl ryšavý záložník.

Scholes letos v květnu uzavřel svou sportovní kariéru a momentálně pracuje jako jeden z trenéru v Manchesteru United.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy