Ajax dává gól každou čtvrthodinu. Na Slavii si věří

27. 8. 2007 13:20
Proti Slavii zřejmě nenastoupí Maduro a Gabri
Proti Martinu Vaniakovi se loni Huntelaar neprosadil, uspěje v Realu?
Proti Martinu Vaniakovi se loni Huntelaar neprosadil, uspěje v Realu? | Foto: Aktuálně.cz

Amsterdam - Velké sebevědomí nabyli fotbalisté Ajaxu před odvetou třetího předkola Ligy mistrů se Slavií. Ve dvou ligových kolech totiž nastříleli dohromady dvanáct gólů!

V lize tak má Ajax průměr jedné branky na čtvrt hodiny zápasu. Celkové skóre 12:2 po zápasech s De Graafschap (8:1) a Heerenveenem (4:1) nahání strach. Přesto nemůže být nizozemský klub bez starostí. "Jediné co mě trápí jsou zranění," postěžoval si kouč Henk ten Cate na klubových stránkách.

"Nejitý je start Madura a rekonvalescence Gabriho je delší, než se očekávalo," vyjmenoval ten Cate marodku. "V Praze ale máme určitě šanci uspět a věříme, že se nakonec budeme radovat z postupu," dodal.

Jinak je ale trenér se svým mužstvem před odvetou pochopitelně nadmíru spokojen. "Dvanáct gólů ve dvou zápasech, to není špatné. Ligu jsme začali výborně a před středečním zápasem jsme získali velké sebevědomí," pochvaloval si ten Cate.

Ajax sice v nedělním utkání prohrával 0:1, ale pak během čtrnácti minut nastřílel čtyři branky a slavil jasné vítězství 4:1, když dvěma brankami rozhodl Suárez. O zbylé gólové trefy se podělili Vermaelen a střídající Schilder.

Suaréze vystřídal v 59. minutě Rommedahl a střídajícího Uruguayce vyprovázely oslavné chorály z tribu Amsterdam Areny.

"To bylo nádherné. Ale nakonec je nejdůležitější to, že vyhrál tým. To bude nejdůležitější i ve středu," ví mladý forvard, jenž spálil proti Slavii před dvěma týdny obrovskou šanci.

Pokud Ajax v Praze nevyhraje, bude stejně jako loni v nejprestižnější klubové soutěži chybět, když ho vyřadila Kodaň.

Ajax nastoupil v neděli proti Heerenveenu v sestavě: Stekelenburg - Heitinga, Colin, Stam, Vermaelen - Emanuelson, Maduro (46. Schilder), Wechström - Bakircioglü (68. Urzáiz), Huntelaar, Suárez (59. Rommedahl).