Agüero gólem srazil United a Citizens derby vyhráli

2. 11. 2014 16:57
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City zdolali v městském derby United 1:0 a na vedoucí Chelsea ztrácejí na třetím místě anglické ligy šest bodů.

Jedinou branku zápasu vstřelil krátce po hodině hry Argentinec Sergio Agüero, který se díky této trefě stal nejlepším střelcem City v derby. Jeho zásah byl zároveň stou brankou v historii vzájemných zápasů v Premier League.

United mají jen třináct bodů

Šestadvacetiletý útočník přitom mohl skórovat už v prvním poločase, ale gólman United David De Gea obě jeho šance z osmé a jedenadvacáté minuty zneškodnil. Poté během sedmi minut dostal dvě žluté karty obránce hostů Chris Smalling a United museli od 39. minuty dohrávat v deseti.

Po změně stran už přišla chvíle Agüera, který si v šestnáctce naběhl na přízemní centr Gaëla Clichyho a střelou pod břevno nedal gólmanovi United šanci. Chvíli nato se návratu na trávník dočkal ofenzivní záložník Samir Nasri, který kvůli zranění kolena nehrál za City více než měsíc a půl. Ani on ani nikdo další však již s výsledkem pohnout nedokázal a "Citizens" tak ovládli městské derby počtvrté v řadě.

United mají po deseti zápasech na kontě jen 13 bodů, což je nejméně od sezony 1986/87. Zároveň mají víc obdržených branek (14) než získaných bodů. Za posledních 40 let je tomu tak v této fázi ligové soutěže teprve potřetí.

Tottenham v závěru otočil zápas

Fotbalisté Aston Villy ztratili v závěru zápasu vedení nad Tottenhamem a po prohře 1:2 jsou v anglické lize pošesté v řadě bez bodového zisku. Ačkoli se domácí ujali brzy vedení zásluhou Andrease Weimanna, nakonec šestá prohra v řadě prohloubila jejich výsledkovou krizi.

Vše podstatné se zrodilo v závěrečné půlhodině. Nejprve byl za políček do tváře záložníka Ryna Masona vyloučen domácí Christian Benteke a hosté pak v závěrečných minutách po trefách Nacera Chadliho a Harryho Kanea otočili výsledek.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Manchester City - Manchester United 1:0 (63. Agüero), Aston Villa - Tottenham 1:2 (16. Weimann - 84. Chadli, 90. Kane).

1. Chelsea 10 8 2 0 26:10 26
2. Southampton 10 7 1 2 21:5 22
3. Manchester City 10 6 2 2 20:10 20
4. Arsenal 10 4 5 1 18:11 17
5. West Ham United 10 5 2 3 19:14 17
6. Swansea 10 4 3 3 13:10 15
7. Liverpool 10 4 2 4 13:13 14
8. Tottenham 10 4 2 4 13:14 14