reklama
 
 

Aféra ještě záhadnější: O podplácení trenér (ne)věděl

25. 3. 2010 8:00
Nedá Kapr další důkazy? Olomouc přejde do útoku

Praha - Nejasná, záhadná a dosti podivná je kauza kolem údajné korupce při fotbalovém zápase Sigmy Olomouc proti Bohemians Praha. Pokud Karel Kapr, šéf střížkovského klubu nepřinese nové důkazy, bude mít problém.

Je totiž zřejmé, že o aféře se nepřestane mluvit, i kdyby se na nic dalšího nepřišlo.

A poté už nebude v roli "žalobce" Kapr, ale nyní znepokojená a vyděšená Olomouc.

Bohemians musí zodpovědět několik otázek, které vrhají na případ stín velkých pochybností. Například jak to, že podle současného trenéra o aféře věděl někdejší kouč, jenž však něco takového odmítá.

Čtěte dále: Liga má nový skandál s úplatky. Haška čeká velký test

Největší nejasnosti ve shrnutí deníku Aktuálně.cz:

1) Trenér Urban o ničem neví

"Šlo to kolem mě, vše řešil trenér Urban," prohlásil současný kouč střížkovského klubu Jaromír Jindráček, který v té době působil v týmu jako asistent.

Tady ale něco nehraje... Luboš Urban, bývalý kouč Bohemians Praha a nyní lodivod druholigové Jihlavy, totiž o ničem nevěděl.

Čtěte také: Další záhadná věc korupční aféry: Žádné divné sázky

"O nějakém podplácení jsem se dozvěděl až o víkendu z médií. Vůbec jsem netušil, že hráče někdo kontaktoval. Zarazilo mě, že v autobuse byla taška s 300 tisíci," řekl deníku Aktuálně.cz.

2) Okamžitý odchod dvou hráčů

Miroslav Obermajer měl převzít peníze od brankáře Sigmy Olomouc Petra Drobisze. Kromě zarážejícího postupu, kdy obálka putovala přes dva hráče ke Kaprovi, je nepochopitelná i další okolnost.

Byli to právě oni dva, kteří jako první (po více než půl roce) sepsali výpověď u notáře. Ale proč tak oba hráči učinili v době, kdy už byli na odchodu z Bohemians a hledali si nové angažmá?

Klub jim totiž na začátku přípravy oznámil, že s nimi nepočítá. Obermajer se to dozvěděl jeden den před svědectvím, Zoubek dva dny.

3) Kapr pracuje na důkazech...

Podívejme se na další list: Proč tedy šéf prvoligového klubu událost tajil a vůbec nic nenahlásil policii nebo svazovým činovníkům? Podle vlastních slov prý shromažďoval důkazy.

A jak se zdá, pokračuje v tom i poté, co se případem začaly oba orgány zabývat. "Řekl nám, že na dalších důkazech se pracuje. A že pokud by je ukázal, tak by je znehodnotil," uvedl Jiří Golda, šéf disciplinární komise ČMFS.

Čtěte více: Divná aféra: Kapr znehodnotil důkaz, úplatek dal svazu

"Je to trochu nešťastné. Policii tím nijak nepomůže," prohlásil pro deník Aktuálně.cz Roman Skřepek, mluvčí protikorupční policie.

4) ... Ale peníze poslal na svaz

Záhadou na celé kauze je i její pokračování. Kapr si totiž peníze, které mohly být považovány za jeden z důkazů, nenechal u sebe.

Hned v pondělí je vyzvedl od advokáta a celých tři sta tisíc najednou bez jakékoliv konzultace poslal na účet svazu. Kdyby tak policie chtěla vidět bankovky, sejmout z nich otisky prstů či DNA, má smůlu.

"To je už pomyslná třešnička na dortu. Celý případ je i bez toho podivný," poznamenal Roman Bureš z Transparency International.

Co to kolem a kolem znamená? Na svazu budou mít nejbližší dny hodně perné.

Šéf disciplínární komise Golda si aktéry této kauzy pozval na příští jednání komise, které se opět uskuteční v úterý. Chce vyslechnout především ještě jednou Kapra a pak také slyšet výpovědi hráčů Bohemians Praha.

autor: Martin Jůzek | 25. 3. 2010 8:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama