A teď na Čechy. Fotbalisté Ukrajiny se na Šilhavého tým naladili remízou 1:1 v Itálii

10. 10. 2018 22:59
Svěřenci trenéra Andreje Ševčenka neprohráli už osm zápasů v řadě, v Janově uctili i památku obětí srpnového zřícení janovského mostu Ponte Morandi.
fotbal, přátelský zápas, Itálie - Ukrajina, Ruslan Malinovskij oslavuje gól na 1:1 | Foto: Reuters

Janov - Fotbalisté Ukrajiny v generálce na domácí zápas s Českou republikou v Lize národů v přípravě remizovali na hřišti Itálie 1:1. Svěřenci Andreje Ševčenka v Janově prodloužili sérii bez porážky na osm utkání.

Domácí měli na začátku převahu, ale ukrajinský tým držel brankář Pjatov. Utkání bylo symbolicky ve 43. minutě přerušeno na památku 43 obětí srpnového zřícení janovského mostu Ponte Morandi.

Zatímco v první půli byl Pjatov bezchybný, hned v 55. minutě gólman Šachtaru Doněck zaváhal při Bernardeschiho střele, kterou tečoval do vlastní branky.

Ukrajinci ale už za sedm minut odpověděli, když se po rohovém kopu prosadil Malinovskij. Italové inkasovali v osmém duelu po sobě, což se jim naposledy stalo v letech 1958-1959.

S domácími mohlo být ještě hůř v 72. minutě, ale Malinovskij trefil z přímého kopu jen břevno. "Azzurri" i tak protáhli šňůru bez vítězství na pět duelů, z toho potřetí remizovali 1:1.

Český tým se s Ukrajinou střetne příští úterý v Charkově, předchozí zápas ve skupině Ligy národů odehraje výběr nového trenéra Jaroslava Šilhavého v sobotu v Trnavě proti Slovensku.