Gruzínci vyhráli i druhý zápas Ligy národů, šlágr večera skončil remízou

10. 9. 2024 22:59
Fotbalisté Gruzie ve 2. kole Ligy národů zvítězili 1:0 v Albánii a vedou skupinu B1 o tři body před dnešním soupeřem a českou reprezentací, která zdolala doma 3:2 Ukrajinu. Nizozemsko remizovalo ve šlágru s Německem 2:2. Nerozhodně skončil i druhý zápas skupiny A3, Maďarsko hrálo s Bosnou a Hercegovinou bez gólů.
Ostrý souboj v zápase Ligy národů, Nizozemsko - Německo
Ostrý souboj v zápase Ligy národů, Nizozemsko - Německo | Foto: Reuters

Gruzínci si po sobotním triumfu 4:1 nad Českem poradili i s druhým soupeřem a zůstávají stoprocentní.

V Tiraně rozhodl v 71. minutě Kočorašvli, jenž se trefil z 25 metrů výstavní ranou o břevno a prosadil se ve druhém utkání po sobě. Porážku Albánie neodvrátil ani střídající sparťanský záložník Laci.

Němci prohrávali po 99 sekundách hry po brejku Reijnderse a inkasovali nejrychlejší gól po 50 letech. Ve finále mistrovství světa 1974 obdrželi branku už po 86 sekundách, shodou okolností rovněž s "Oranjes".

V 38. minutě srovnal z dorážky premiérovou brankou v národním týmu Undav a stejný hráč ještě před pauzou připravil gól Kimmichovi. V 51. minutě uzavřel skóre atraktivního duelu Dumfries.

Němci neprohráli s tradičním rivalem potřetí za sebou. Oba celky mají po dvou kolech čtyři body, Maďarsko s Bosnou a Hercegovinou po bodu.

Anglie ve skupině B2 porazila doma 2:0 Finsko. Oba góly vstřelil ve druhé půli kapitán Kane, jenž stylově oslavil stý start v národním týmu. Historicky nejlepší střelec "Albionu" má na kontě po dnešku 68 reprezentačních branek.

Anglie má šest bodů stejně jako Řecko, které zvítězilo 2:0 v Irsku. K výhře pomohl i střídající záložník pražské Slavie Zafeiris.