Brest táhne v LM bývalý slávista. Dortmund rozdrtil Celtic, Slovan doma podlehl City

Aktualizováno před 1 hodinou
Fotbalisté Manchesteru City, příští soupeř Sparty, zvítězili ve 2. kole Ligy mistrů na hřišti Slovanu Bratislava 4:0. Dortmund rozdrtil Celtic Glasgow 7:1. Bývalý hráč pražské Slavie Abdallah Sima přispěl dvěma góly k výhře Brestu 4:0 v Salcburku. Patrik Schick a Matěj Kovář jen z lavičky sledovali výhru Leverkusenu 1:0 nad AC Milán.
Abdallah Sima slaví gól Brestu v Salcburku v Lize mistrů.
Abdallah Sima slaví gól Brestu v Salcburku v Lize mistrů. | Foto: Reuters

Slovenský šampion měl na rozdíl od Sparty výhodu domácího prostředí, Letenští nastoupí ve 3. kole proti Manchesteru City venku. Největší favorit soutěže již po čtvrthodině vedl o dva góly, potom střelecky zvolnil. Ve druhém poločase se trefil i kanonýr Haaland, několika dalším gólům zabránil brankář Takáč.

"Naživo jsem ještě takovou kvalitu neviděl. V mých očích jsou City nejlepší tým na světě, je to prostě jiný svět. Pro nás je čest proti nim hrát a už jen to, že jsme se do Ligy mistrů vůbec dostali. Zápas jsme si s hráči užili a taky trochu vytrpěli," řekl pro stanici Nova Sport trenér Vladimír Weiss, který před pár dny oslavil 60. narozeniny.

Zápas před vyprodaným Tehelným polem vešel do historie. Anglický šampion v Bratislavě zvládl 25. zápas v Lize mistrů bez porážky v základní hrací době, čímž vyrovnal 15 let starý rekord městského rivala United (včetně éry evropských pohárů). Slovan je naopak po dvou kolech předposlední o skóre před Young Boys Bern. Český obránce Jurij Medveděv zůstal jen na lavičce Slovanu.

Vedení v neúplné tabulce se ujal Dortmund po zdrcujícím vítězství nad Celticem. První poločas skončil 5:1 a Celtic se tak stal prvním britským týmem, který inkasoval pět gólů v první polovině zápasu v hlavní fázi evropských pohárů, od Cwmbran Town, který prohrál s Progresulem Bukurešť v Poháru vítězů pohárů v sezoně 1997/98.

Leverkusen zdolal před dvěma týdny venku Feyenoord (4:0) a proti AC Milán si připsal další výhru. Zápas rozhodl svým gólem Boniface, Schickův konkurent v útoku Bayeru.

Arsenal v atraktivním duelu porazil Paris St. Germain a připravil mu první porážku v sezoně. "Kanonýři" na úvod remizovali v Bergamu, v Londýně na stadionu Emirates se trefili Havertz a Saka. Pařížané mají tři body za úvodní výhru nad Gironou.

Brest má po úvodním vítězství nad Sturmem Štýrský Hradec plný počet bodů, Salcburk ještě nebodoval, na úvod podlehl Spartě 0:3. Brest dorazí na Letnou začátkem listopadu ve 4. kole.

Senegalský útočník Sima je zatím ústřední postavou Brestu v reformované ligové fázi soutěže. Proti Sturmu vstřelil ve druhém poločase vítězný gól na 2:1. V Salcburku otevřel skóre již v prvním poločase a znovu se jednalo o vítěznou trefu. Ve druhé půli zvyšoval na 3:0, francouzský tým po přestávce skóroval celkem třikrát a po dnešku je druhý v neúplné tabulce za Dortmundem.

Ve zbývajících zápasech Barcelona porazila Young Boys Bern 5:0, Inter Milán zdolal Crvenou zvezdu Bělehrad 4:0 a Eindhoven remizoval se Sportingem Lisabon 1:1.

2. kolo fotbalové Ligy mistrů:

Salcburk - Brest 0:4 (0:1)

Branky: 24. a 70. Sima, 66. Camara, 75. Lage. Rozhodčí: Taylor (Ang.).

Arsenal - Paris St. Germain 2:0 (2:0)

Branky: 20. Havertz, 35. Saka. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).

FC Barcelona - Young Boys Bern 5:0 (3:0)

Branky: 8. a 51. Lewandowski, 34. Raphinha, 37. I. Martínez, 81. vlastní Camara. Rozhodčí: Lambrechts (Belg.).

Borussia Dortmund - Celtic 7:1 (5:1)

Branky: 11., 29. a 42. Adeyemi, 40. z pen. a 67. Guirassy, 7. Can z pen., 79. Nmecha - 9. Maeda. Rozhodčí: Sánchez (Šp.).

Inter Milán - Crvena zvezda Bělehrad 4:0 (1:0)

Branky: 11. Calhanoglu, 59. Arnautovic, 71. L. Martínez, 81. Taremí z pen.. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).

Leverkusen - AC Milán 1:0 (0:0)

Branka: 51. Boniface. Rozhodčí: Schärer (Švýc.).

PSV Eindhoven - Sporting Lisabon 1:1 (1:0)

Branky: 15. Schouten - 84. Braganca. Rozhodčí: Guida (It.).

Slovan Bratislava - Manchester City 0:4 (0:2)

Branky: 8. Gündogan, 15. Foden, 58. Haaland, 74. McAtee. Rozhodčí: Massa (It.).

Mohlo by vás zajímat - bitky fanoušků v indonéské lize:

Bitky fanoušků po utkání indonéské ligy Persib - Persija, ve kterém hrál i český obránce Ondřej Kúdela | Video: Asociated Press