Totální kolaps. Moravec před MS překvapil selháním, myslí ale pozitivně

av av
25. 2. 2019 11:46
Na mistrovství Evropy cestoval Ondřej Moravec s vírou v medailový zisk a posílení svého sebevědomí, které se v aktuální sezoně ukazuje jako vrtkavé. Jeho běloruská anabáze ale skončila nevídaným střeleckým selháním.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: Milan Kammermayer

"Totální kolaps," hlesl český biatlonista po nedělním závěrečném klání evropského šampionátu. Stíhací závod Moravec pokazil na poslední střelecké položce, na které trefil jediný terč z pěti.

Stalo se něco, co zkušený závodník hodně dlouho nepamatuje. Vždyť v letošní sezoně Světového poháru se Moravec pyšní skvostnou střeleckou úspěšností činící úctyhodných 92 procent. Navíc vestoje je ještě jistější než vleže.

"Čtyři chyby v závěrečné stojce jsme nikdo nečekali a Ondra především," potvrdil pro web českého biatlonu trenér Aleš Ligaun. Sám čtyřiatřicetiletý sportovec nechápal, co se vlastně přihodilo.

"Nepamatuji, že bych někdy ve stíhačce nebo masáku čtyřikrát na jedné položce chyboval," uvedl Moravec. "Takže si ze závodu neodnáším nic pozitivního a určitě na něj budu chtít co nejrychleji zapomenout," dodal.

V konkurenci, která se nedá se Světovým pohárem srovnat, toužil po své premiérové kontinentální medaili. Začal dobře, čtvrtým místem ve vytrvalostním klání. Ve sprintu pak skončil sedmý, aby se v nepovedené stíhačce po selhání na střelnici propadl až na 39. pozici.

"Přiznám se, že jsem před Evropou myslel na medaili, a ve vytrvalostním závodě k ní bylo blízko. Bohužel vítr byl proti. Ve sprintu jsem se pak nemohl dostat do tempa. Nesedla mi zejména střední část okruhu, kde jsem se vysloveně trápil. A v neděli? To byl opravdu kolaps," kál se Moravec.

Ovšem toho, že jeho sebevědomí před světovým šampionátem, který začíná už 7. března ve švédském Östersundu, zase utrpělo, se po běloruské misi neobával.

"Celý měsíc přípravy i účast tady na šampionátu hodnotím pozitivně," ujistil fanoušky.

"Směrem k mistrovství světa jsem udělal hodně práce. A věřím, že když do Östersundu přijedu ve stejné formě, v jaké jsem přijel do Minsku, neodjedu ze světového šampionátu s ostudou. Důležité bude být v psychické pohodě," svěřil se Moravec se svými myšlenkami.

Český biatlon jako takový rozhodně nebude moci uplynulé ME v areálu Raubiči považovat za úspěšné. Odjíždí totiž bez cenného kovu. Umístění v elitní desítce navíc vybojoval jen Moravec. Do dvacítky se dvakrát vešel mladý Jakub Štvrtecký, stejně jako Lucie Charvátová s Jessicou Jislovou. Jednou devatenáctá skončila také členka rezervního reprezentačního týmu Anna Tkadlecová.

Co se týče mistrovství světa, mají nominaci jistou Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík, Markéta Davidová, Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. K poslednímu místečku mezi muži má po ME jistě mnohem blíže Štvrtecký než Václavík. Mezi ženami by nemělo být žádným překvapením povolání Charvátové s Jislovou.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 1 hodinou

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy