Mimořádná zpráva

Koukalová zvažuje návrat, motivuje ji Jágr. Rozseknu to do května, tvrdí

Sport Sport
20. 2. 2019 11:03
Gabriela Koukalová na sociální síti přiznala inspiraci Jaromírem Jágrem a jeho návratem k hokeji. Vítězka biatlonového Světového poháru z roku 2016 naznačila, že se bude v nadcházejících měsících rozhodovat, zda se zapojí do přípravy na příští sezonu.
Gabriela Koukalová.
Gabriela Koukalová. | Foto: Klenoty Aurum

Necelé dva roky od jejího posledního představení na biatlonovém okruhu tedy svítá naděje fanoušků. "Mé aktuální pocity? Ráda bych vše rozsekla do konce května," napsala Koukalová na svůj facebookový profil.

Devětadvacetiletá biatlonistka přerušila úspěšnou kariéru po úspěšné sezoně 2016/2017, během níž získala dva malé glóby a vybojovala druhý titul mistryně světa. Poté sice zahájila přípravu na olympijskou sezonu, nenastoupila ale do žádného závodu kvůli chronickým bolestem lýtek. A do Pchjongčchangu nakonec neodcestovala.

Nyní přiznala, že ji inspiruje sedmačtyřicetiletá hokejová ikona Jaromír Jágr, který v pondělí po dlouhé pauze naskočil na led v dresu prvoligového Kladna.

""Džegr" je jen jeden. Velký respekt, jak je schopný se udržovat ve fyzické kondici pro vrcholový sport i ve svých 47 letech. Já bych skoro mohla být jeho dcera. Především je ale sám sobě velkým motivátorem. Tím by nám měl být všem příkladem, a to nejen ve sportu," napsala Koukalová.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Sněmovna schválila navýšení důchodů o 300 korun i příspěvek za každé vychované dítě

Sněmovna v pátek schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023. Novelu, jež by také zavedla možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Příspěvek za vychované dítě prosadila do vládní novely koaliční ČSSD. Jde také o dlouhodobou snahu lidovců, o jejichž konkurenční úpravě už dolní komora nehlasovala. O příspěvek se má zvyšovat zásluhová část penze, a valorizovala by se tedy podle inflace. Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025. Předčasný důchod bez sankce pro záchranáře prosadili poslanci vládního hnutí ANO.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle podkladů 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy