Spílala trenérům, tančila a teď se otužuje. Koukalová dva roky po knižním třesku

mih mih
7. 4. 2020 6:31
Projděte si, jak šel čas s biatlonistkou Gabrielou Koukalovou po vydání její autobiografie před dvěma roky.

O vztazích s českými biatlonistkami

Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková na galavečeru Biatlonista sezony 2014/15.
Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková na galavečeru Biatlonista sezony 2014/15. | Foto: Milan Kammermayer

"Nemají mě rády. Ne tedy všechny, ale s mnoha z nich jsou mé vztahy na nule. Vadím jim, protože jsem jiná a nezapadám mezi ně. Ale když jedeme štafetu, tohle všechno jde stranou a myslím jen na to, že jsme tým. V cíli mi po čtvrtém místě ani nepřišly pomoct na nohy. Možná je tam nepustili, i to se někdy stává. Ale měla jsem pocit, že kdybych dojela pro medaili, určitě by mě objímaly."

"Vím, že jsem se do toho neměla plést, ale párkrát jsem to nevydržela a řekla jim, co si o jejich chování myslím. Samozřejmě jsem byla ta špatná. V našem týmu to totiž funguje jako ve smečce. Slabší se přidávají k silnějším, a když nejdeš s nimi, jsi nepřítel."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy