Konec dalšího hrdiny? Už se k ničemu neupínám, lepší to asi nebude, smutní Šlesingr

av av
10. 1. 2019 12:00
Šestatřicáté narozeniny se rychle blíží a český biatlonista stále není schopen závodit. Další sezona se mu rozpadá pod rukama. Michal Šlesingr raději nechce vzhlížet ani k březnovému světovému šampionátu.
Michal Šlesingr začíná pozvolna trénovat. Kdy se vrátí, není jasné.
Michal Šlesingr začíná pozvolna trénovat. Kdy se vrátí, není jasné. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

"Po posledních zkušenostech už se neupínám vůbec k ničemu," říká zkušený reprezentant. Zdravotní problémy ho nepřestávají brzdit.

Před sezonou měl výrazný tréninkový výpadek, od jara bojoval s mononukleózou. Když už se dal dohromady a konečně se rozběhly ostré závody, nešťastně upadl a zlomil si příčný výběžek druhého bederního obratle. Oželet tak musel první vrchol ročníku, atraktivní klání před domácím davem v Novém Městě na Moravě.

A nepředstaví se ani na prvním lednové zastávce v německém Oberhofu, kde biatlonové dění startuje právě dnes.

V současném ne zrovna ideálním psychickém rozpoložení se může utěšovat alespoň jednou dobrou zprávu. Je zpět v tréninku. Po Novém roce Šlesingr trénoval ve Vysočina aréně, pak se vrátil domů do Letohradu, kde polykal kilometry na tratích kolem Suchého vrchu a Bukové hory. Od pondělí je zpět v Novém Městě na Moravě.

"Kost je srostlá, ale měkké tkáně kolem mě ještě bolí," přiznává biatlonista v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu.

Šlesingr je od přírody optimista. A tak se snaží usmívat i ve chvílích, ve kterých by jiní propadali depresi. Když popisuje své bolesti, umí být vtipný.

"Poloha ve stoje je zatím taková křečovitá. Hodně s ní zápasím. Jsou to podobné pocity asi jako na třetí a čtvrté položce závodu s hromadným startem. Takže z tohoto pohledu mám teď dobrou průpravu," vypráví.

Vážněji ale dodává: "Jezdím běžná tempa, přitom ale v mnohem vyšších intenzitách, než když jsem ve formě. Každý trénink mě teď bolí hned od začátku."

Ačkoli se, jak sám říká, nechce k ničemu upínat, světový šampionát v březnu ve švédském Östersundu je pro něj velkou motivací. "Až se uzdravím, budu se chtít rozzávodit a potom se připravit na vrchol sezony," říká rozhodně. Kdy se vrátí do závodního kolotoče ale nechce předjímat.

"S trenérem Zdeňkem Vítkem budeme moji situaci řešit vždy operativně. Základ představuje zdraví, což je pro mě poslední dobou těžkou uchopitelná veličina. A s přibývajícím roky to asi o moc lepší nebude," přiznává si. 

Konec kariéry se podle všeho rychle blíží. Rok po Jaroslavu Soukupovi zřejmě pověsí běžky a malorážku na hřebík další český biatlonový hrdina.

Šlesingr je trojnásobným medailistou z mistrovství světa, účastníkem čtyř olympiád, hned devatenáctkrát se ve Světovém poháru postavil na stupně vítězů. Obrovská osobnost českého biatlonu by si zasloužila tu nejlepší rozlučku. Nejlépe právě v Östersundu.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy